پس از پخش بخش هایی از گفتگوهایی که اکبری با نواب نصیرشلال و هادی چوپان درباره رواج دوپینگ در ورزش کشور داشت، نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی مهمان برنامه"سلام صبح بخیر"بود.او در این خصوص گفت: در ورزش آن چیزی که مهم است سلامت و پاک کردن محیط ورزشی است و ما در ستاد مبارزه با دوپینگ برای این مهم می کوشیم. ما در این خصوص مبارزه با این پدیده شوم برنامه هایی داریم که هر سال در نادو تصمیم گیری می شود و اجرای آن به عهده ما است.

وی افزود: ما هر ساله برای اجرای برنامه دوپینگ تعدادی تست خارج از مسابقات می گیریم. تست های ما مربوط به انتهای لیگ قبل بود. سال گذشته ۱۵۰۰ تست در کل ورزش کشور گرفته شد که بالای ۴۰۰ تست مربوط به لیگ برتر، لیگ یک و خانم ها در فوتبال بود، به دلیل مشکلات ارزی جواب تست های ما را دیر دادند و تا به حال جوابی نگرفته ایم.

نوروزی درباره شایع بودن دوپینگ در لیگ های پایین تر، گفت: این ها شایعه است. دیدن آمپول در یک رختکن باید بگویم یک نفر خیلی باید ابتدایی باشد که چنین کاری کند و اثری از خود به جا بگذارد.

وی درباره استروئید و مکمل ها تاکید کرد: تمام تلاش ما آموزش و اطلاع رسانی است و تست هایی که در طول سال مثبت می شود نشان دهنده استفاده از این ها است ولی اینکه همه استفاده کنند را به جد رد می کنم و بسیاری از ملی پوشان بارها تست داده اند و نتیجه شان منفی بوده است.

رییس کمیته پزشکی ورزشی ایران یادآور شد: قطعا مافیایی مثل قاچاق مواد مخدر وجود دارد که این همه شهید دادند و نتوانستند از آن جلوگیری کنند. ما هم تمام تلاشمان را انجام میدهیم و پیشگیری از این قضیه به کمک باشگاه ها هم نیاز دارد.

نوروزی درباره برنامه های فصل جدید اظهار کرد: در هفته اول لیگ فرصت گرفتن تست را نداشته ایم. به جد از هفته های آینده برنامه داریم و با سیاستی که داریم هر هفته افسران دوپینگ ما در مسابقات حضور پیدا می کنند و هدف ما هم مچ گیری و در بوق و کرنا کردن نیست فقط می خواهیم اطلاع رسانی بکنیم که این موضوع علاوه بر عوارض آن برای ورزشکار می تواند تیم را هم به خطر بیندازد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند