حسن جعفری در گفتگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این افراد با خارج کشور مرتبط بوده و قصد براندازی داشتند که بر همین اساس نیز دستگیر شدند و پرونده قضایی آن‌ها نیز در هر حال پیگیری است.

جعفری ادامه داد: مطرح شده بود دستگیری آن‌ها به این دلیل بوده که نامه‌ای را خطاب به رهبری امضا کرده بودند. در توضیحات مشخص است که ۵ نفر این افراد متعلق به مشهد و سایر افراد متعلق به نقاط دیگر بودند، چطور هر ۱۲ نفر یک‌باره به مشهد آمدند، اگر نامه امضا کردند، دوباره که قصد انجام این کار را نداشتند که در یک نقطه تجمیع شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص موضوع مطرح شده مبنی بر برنامه این افراد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: این موارد تفسیر افرادی است که خبر را منتشر می‌کنند. اقدام و طراحی آن‌ها در مرحله بازجویی است و هنوز اعترافی نکردند که هدفشان کاندیدا‌ها و انتخابات بوده است. آن‌ها قصد ایجاد ناامنی داشتند، اما اینگونه نبوده که هدف خاصی را مشخص کنند.

وی بیان کرد: این ۱۲ نفر در زندان مشهد هستند و در دستگاه قضایی محاکمه می‌شوند تا به جرائم آن‌ها رسیدگی شود. فعلا در مشهد هستند، مگر اینکه اعترافاتی کنند که به مناطق دیگر ارتباط داشته باشد، اما در ارتباط با این جرمشان در مشهد محاکمه می‌شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند