محمدباقر نوبخت ظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برای اظهار نظر به استان چهارمحال و بختیاری نیامده ام، بیان کرد: برای ایجاد امکان و عملیاتی شدن پروژه ها به چهارمحال و بختیاری سفر کرده ام.

وی بیان کرد: سیاست عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی با ۲۴ موضوع است که در قالب ۱۲ برنامه تعریف شده و در ۵۶ طرح تعیین شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: هر پروژه یک مدیر دارد و هر چند ماه یکبار به استان سفر می کنم تا هر مدیر پروژه موانع و پیشرفت های هر پروژه را بیان کند.

وی با بیان اینکه در سال ۸۳ مقرر شد تا در زمان  ۲۰ سال در جایگاه علم و فناوری قرار گیریم که چهار برنامه پنج ساله تعریف شد، اظهار داشت: اما اکنون بعد از ۱۰ سال به نیمه برنامه نرسیدیم لذا راه تغییر کرد تا ۲۴ بند برای جهش اقتصادی اجرایی شود.

وی تاکید کرد: کشور مشکلات فراوانی دارد و باید مطابق منویات مقام معظم رهبری تولید را افزایش داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تولید کننده یک رزمنده است، گفت: دستیابی به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله و رشد اقتصادی  از مهمترین اهداف دولت در کشور است.

وی بیان کرد: طرح های عمرانی رشد مورد نظر و عادلانه دارد و آنچه در این استان پیشنهاد شده مصوب می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: با وجود تحریم ها تمام پرداخت های کارکنان در برنامه و بودجه ۲۰ درصد افزایش یافته که البته باید بیشتر باشد.

نوبخت از پرداخت پاداش بازنشستگی و فرهنگیان از چند روز آینده خبر داد و گفت: در اجرای طرح های عمرانی اعتبارات محدود است و نباید اعتبار را بین ۸۰ هزار پروژه تقسیم کرد بلکه پروژه ها را اولویت بندی کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند