جمشید نورشرق درباره آخرین وضعیت تسویه بدهی باشگاه‌ها در فاصله ۲۴ ساعت مانده به آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: تعدادی از باشگاه‌ها بدهی‌های خود را تسویه کرده و تسویه حساب گرفته‌اند اما همچنان بخش قابل توجهی از باشگاه‌ها، بدهی‌های خود را پرداخت نکرده‌اند و همچنان بلاتکلیف هستند.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت باشگاه‌های بدهکار برای استفاده از بازیکنان خود در دیدارهای فردا و پس فردا چگونه خواهد بود، گفت: در همین ارتباط، جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌ها و مسئولان فدارسیون فوتبال داریم تا ببینیم وضعیت چگونه می‌شود اما آنچه مسلم است، این باشگاه‌ها برای استفاده از بازیکنان و مربیان جدید باید ۱۰۰ درصد بدهی خود را تسویه کنند.

باشگاه‌ها باید ۱۰۰ درصد بدهی خود را تسویه کنند

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال افزود: از سه هفته قبل، دو مرتبه از طریق سایت اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال مصاحبه و اعلام کردیم که اگر باشگاه‌ها فکر می‌کنند با موکول کردن وضعیت خود به روزهای آخر می‌توانند ما را تحت فشار بگذارند، اشتباه می‌کنند و چنین اتفاقی نخواهد افتاد اما با این حال، کار را به روز آخر موکول کردند.

نورشرق تاکید کرد: معتقدیم فوتبال باید درست شود. به هیچ وجه منطقی نیست، باشگاهی که بدهی انباشته دارد، بازیکنان جدید گران قیمت جذب کند.

این مقام مسئول در فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در گذشته رویه‌ این گونه بود که باشگاه‌ها با تسویه ۲۰ درصد بدهی‌های خود می‌توانستند لیگ را آغاز کنند اما وقتی به کمیته تعیین وضعیت آمدم اعلام کردم که قرار نیست کمیته تعیین وضعیت، بدهی باشگاه‌ها را مدیریت کند و باشگاه‌ها برای استفاده از بازیکنان جدید خود باید ۱۰۰ درصد بدهی‌شان را تسویه کنند.

وی گفت: خوشبختانه برخی باشگاه‌ها خیلی خوب همکاری کردند اما همچنان بدنه فوتبال نادرست است. تمام مشکلات موجود به خاطر این است که مدیران باشگاه‌ها، الزامی احساس نمی‌کنند و آنچه وجود دارد، بی‌مسئولیتی است.

نورشرق ادامه داد: به طور قطع، یکی از نتایج کارهای‌مان و پافشاری روی این مساله، واقعی کردن قیمت بازیکنان خواهد بود. امروزه بخش عمده‌ای از مشکلات بازیکنان در اداره مالیات و دارایی است. موردی داشتیم که بازیکنی قراردادی ۷۰۰ میلیونی بسته بود اما تمام پول خود را نگرفته بود و تسویه حساب هم داشت اما باید به اداره مالیات، مالیاتی بر مبنای ۷۰۰ میلیون پرداخت می‌کرد.

برخی باشگاها زید و عمر را هم دیده‌اند تا مهلت بگیرند

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اضافه کرد: هنوز تعداد قابل توجهی از باشگاه‌ها بدهی خود را تسویه نکرده‌اند و حتی برخی از آنها برای اینکه چند ماه بیشتر مهلت بگیرند زید و عمر را هم دیده‌اند اما فایده نخواهد داشت. البته ما به عنوان کمیته تعیین وضعیت، سازوکاری را برای تسویه بدهی باشگاه‌ها پیش‌بینی کرده و پیشنهادهایی را هم داده‌ایم که در صورت موافقت و قطعیت یافتن، اعلام می‌کنیم.

وی تاکید کرد: البته باید این را بگویم که هدف کمیته تعیین وضعیت، تعطیل کردن فوتبال نیست بلکه قصد داریم وضعیت باشگاه‌ها را از نظر مالی، سازماندهی کنیم.

نورشرق گفت: آنچه مسلم است باشگاه‌هایی که تسویه حساب نکردند، از همه بازیکنانی که جذب کرده‌اند نمی‌توانند استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت پرسپولیس و استقلال نیز گفت: پرسپولیس بدهی‌های خود را تسویه کرده و از کمیته تعیین وضعیت تسویه حساب گرفته است اما استقلال هنوز نتوانسته بدهی‌های خود را پرداخت کند و تسویه حساب بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند