علی لاریجانی پیش از ظهر چهارشنبه با سفر خود به استان قم و بازدید از تعدادی واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و آیین افتتاح فاز اول مجتمع تولیدی فیبر نوری و اکسوری نبرا افزود: تنوع سلایق مسئولان در کشور امر طبیعی است ولی نباید این امر به اختلافات و تنش تبدیل و به کشور در این شرایط صدمه وارد کند؛ اکنون زمان اختلافات نیست ودر این شرایطی که در کشور حاکم است نیاز به وفاق وهم افزایی داریم.

به گفته رئیس قوه مقننه، در سالی که به رونق تولید نامگذاری شده باید راه را برای رونق تولید ملی هموار و از سرمایه‌گذران و تولیدکنندگان حمایت کنیم.

وی افزود: باید از راه‌های مختلف فشارهای اقتصادی را به فرصت تبدیل کرد و جلوی وابستگی‌ها را گرفت.

انتفاد از پایین بودن جرأت مدیران استان‌ها

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایین بودن دل وجرأت مدیران اجرایی استان‌ها در مطالبات خود انتقاد کرد و بیان کرد: باید مدیران اجرایی استان‌ها در مطالبه‌گری مسائل ومشکلات استان خود شجاعت داشته باشند در غیر این صورت بسیاری از برنامه‌ها و مسائل استان راکد می‌ماند به طور مثال سرمایه‌گذار وتولید کننده هم به دلیل نبود شجاعت مدیر پروژه‌های تولیدی بدون حمایت می‌ماند.

حذف وابستگی‌های اقتصادی آرمان مهم انقلاب

وی با اشاره به آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی که قطع وابستگی‌های اقتصادی است، گفت: دلیل این که اکنون شوک به اقتصاد کشور وارد شده و با مشکلات و تحریم روبرو هستیم همین وابستگی‌ها است و دشمن هم از این امر سوء استفاده کرده و به جنگ اقصادی با کشور ما پرداخته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید موانع تولید را برداشت و از سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان حمایت کرد و تسهیلاتی را به بخش تولید پرداخت کرد تا جلوی وابستگی را گرفت.

وی افزود: بعضا دستگاه‌های اجرایی تفسیر غلطی از قوانین در حوزه تولید و قلمرو صنایع دارند که باید برطرف و همگان به سمت رونق تولید گام برداریم.

لاریجانی فشار اقتصادی کنونی را حاصل تحریم‌های ظالمانه آمریکا دانست و گفت: می‌توان با حمایت از تولید و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف کشور بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد و دلیلی بر ناامیدی نیست.

وی با اشاره به تولید و رونق صنعت فیبر نوری در کشور گفت: فیبر نوری در کشور رونق گرفته و تا حدودی جلوی وابستگی‌ها را گرفته است این فیبرها در مخابرات و رادیو و تلویزیون کاربرد دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به منطقه اقتصادی سلفچگان قم بیان کرد: باید از منطقه اقتصادی حمایت شود و قم با توجه به موقعیت جغرافی و زائر پذیری در مسیر توسعه و رونق اقتصاد پایدار قدم بردارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند