صالح شاملو رتبه یک  کنکور زبان و ۱۸۸ کنکور ریاضی است. او در گفتگو با خبرآنلاین گفت: «شما با رتبه کنکور تعریف نمی‌شوید. عدد کنکور فقط چیزی است که از طریق آن می‌توانید وارد دانشگاه شوید.»

شاملو نقش مدرسه غیرانتفاعی و محل زندگی‌اش را در موفقیتش در کنکور موثر می‌داند اما معتقد است شرایط مدارس با هم فرق می‌کند و مدرسه البرز را مثال حرفش می‌کند که مدرسه‌ای دولتی اما قوی است.

او در پاسخ به سوالی درباره کلاس‌های کنکور می‌گوید: اگر مدرسه‌تان برای کنکور کار می‌کند، دیگر لازم نیست در این کلاس‌ها شرکت کنید. چون خود مدرسه در این زمینه تلاش می‌کند تا شما نتیجه خوبی بگیرید. بالاخره برای خودشان هم به نوعی تبلیغ و افتخار است. ما در مدرسه، در رشته‌های تجربی و ریاضی رتبه‌های ۲۸ و ۹۳ داشتیم.

رتبه اول کنکور در رابطه با اینکه اگر مدرسه دولتی می‌رفتید، به این موفقیت می‌رسیدید، گفت: قطعا نه. چون در آن سطح از جامعه شاید نمی‌توانستم با زبان انگلیسی سر و کار داشته باشم و کلاس زبان بروم و همین‌طور اینکه سطح مدارس متفاوت بود. البته مدارس با هم فرق دارند و بعضی از آن‌ها واقعا معلم‌های خوبی دارند، حتی بعضی از معلم‌های ما در مدارس دولتی هم تدریس می‌کردند. ولی قطعا به این موفقیت نمی‌رسیدم.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند