سفارت افغانستان در واشنگتن در حساب کاربری خود در توئیتر اظهارات سفیر پاکستان در آمریکا درباره تاثیر منفی تنش‌های کشمیر بر روند صلح افغانستان را «به شدت سوال‌برانگیر» خواند.

در بیانیه سفارت افغانستان در واشنگتن در این خصوص آمده است: کابل به شدت اظهارات اسد مجید خان سفیر پاکستان در آمریکا را مورد سئوال قرار داده و ربط دادن تنش ها در کشمیر به روند صلح افغانستان را نشان از سوء نیت نسبت به برقراری صلح در افغانستان می داند.

این در حالیست که وزارت امور خارجه افغانستان نیز دیروز یکشنبه با انتشار بیانه ای اظهارات سفیر پاکستان در آمریکا مبنی برتأثیر گذاری تنش ها در کشمیر بر روند صلح در افغانستان را غیر مسئولانه خوانده بود.

در ادامه این بیانیه تاکید شده بود: افغانستان با تأکید بر حسن همجواری و حل چالش های منطقه‌ای از راه های گفتگو، خواستار صداقت پاکستان در عمل به تعهداتش برای کمک به روند صلح در افغانستان می باشد.

گفتنی است، اسد مجید خان سفیر پاکستان در آمریکا در گفتگو با فاکس نیوز گفته بود: هند ۲۵ هزار نظامی خود را در کشمیر مستقر کرده است و این وضعیت بر روند صلح افغانستان صدمه می زند. پاکستان احتمالا سربازان و قوای نظامی خود را از مرز های افغانستان به مرز های کشمیر انتقال خواهد داد. جا به جایی نیروها اوضاع را پیچیده تر خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند