خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال را پیش از خبرنگار‌های نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد.

دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند.

دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او روز گذشته نیز در سایتش نوشت: «اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.» خبرنگار معروف اسکای‌اسپورت در یک مصاحبه با خبرنگار ایرانی شرکت کرده که حاصلش را می خوانید.

ابتدا می‌خواهیم از شما درباره رابطه‌تان با استراماچونی بپرسیم، اخبار باشگاه استقلال را از شخص او می‌گیرید؟

بله. من با او در ارتباط خوب و مستقیم هستم، ولی خب واضح است که نمی‌شود منبع سری خبر‌ها را فاش کرد، این یکی از اصول اولیه خبرنگاری است.

شما اعلام کردید که استرا از باشگاه ناراحت است و قصد جدایی دارد، دلیل این موضوع چیست؟

من با آندره‌آ ارتباط مستقیم دارم و مطمئنا در این چند روز برداشت من از علت نارضایتی این مربی با وجود شور و شوق و استقبال مردم و طرفداران فوتبال که برای او خیلی اثرگذار و خوشحال‌کننده بود و همیشه در قلب او می‌ماند، سختی‌هایی است که پیش پای او قرار دارد، روند سخت آماده‌سازی تیم و عدم‌پایبندی به برخی وعده‌های داده‌شده و عمل‌نشده از طرف مدیر و باشگاه ازجمله مشکلاتی است که استراماچونی با آن مواجه شده است.

استراماچونی می‌خواهد پول ۲ ماهش را بگیرد و برود!

شما اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات منتشر می‌کنید، اما دلایل جدایی استرا را به صورت کلی بیان کردید، اطلاعات بیشتری درباره دلایل جدایی او ندارید یا نمی‌خواهید در این‌باره صحبت کنید؟

این دلایل ساده هستند، اولین دلیل مربوط به خداحافظی مدیر ورزشی استقلال (خطیر) است که استراماچونی را به ایران آورد، او همیشه یک پشت‌گرمی بود، کسی که با او تماس گرفت و آندره‌آ را برای این سمت خواست، کسی که حتی قبل از این ماجرا با هم در ارتباط بودند و یکدیگر را می‌شناختند و در کل برای او یک مرجع خیلی مهم بود. حقیقت این است که استعفای مدیر ورزشی از تیم برای آندره‌آ ضربه بدی بود. او به منزله ضمانتی برای استراماچونی بود؛ درواقع ضمانتی برای عمل کردن مدیر تیم به تعهداتش در قرارداد. خداحافظی مدیر ورزشی ضربه سنگینی برای استراماچونی بود و بعد از آن مدیریت و انفعال در برخی خرید‌ها (بازیکنان) که انجام نشدند، بدون اینکه آندره‌آ را در جریان نتیجه منفی این مذاکرات قرار دهند، شرایط را بدتر کرد، ازجمله این بازیکنان درامه، میلیچ و آخرین اقدام جایی که آندره‌آ از طرف بازیکنان و عوامل باشگاه متوجه شد بعضی اقدامات ناتمام مانده‌اند، درحالی که او فکر می‌کرد بازیکنان درخواستی او خریداری شده‌اند.

واقعا تصمیم سرمربی استقلال برای رفتن جدی بود؟

چند روز مانده به مسابقات لیگ برتر ایران و از دست دادن دو بازیکن خارجی از سه بازیکن خارجی درخواستی، استرا را به این تصمیم‌گیری سوق داد که آیا ماندن من در اینجا کار درستی است؟ درواقع او از خود می‌پرسد مشکلاتی که برای من ایجاد شده، با گذر زمان کار را سخت خواهد کرد؟ این موضوع اصلی بحثی بود که او با رئیس باشگاه داشت. استرا همراه با پاستورللو و رئیس باشگاه درباره این موضوع که یک‌سری کار‌ها طبق آنچه گفته و قول داده شده، انجام می‌شوند یا خیر، گفتگو و اعلام کرد شاید برای همه بهتر باشد مانند قبل دوست بمانیم. آندره‌آ به این فکر می‌کند که هیچ پولی و حقوقی بیشتر از حقوق کاری که تا اینجا در این دو ماه انجام داده است، در خواست نکند و از همه تشکر کند و برود. شاید برای همه بهتر باشد که او الان خداحافظی کند؛ خداحافظی پیش از آغاز لیگ برتر.

خبر جدایی استرا را همسرش در اینستاگرام هم منتشر کرد، ممکن است یکی از عوامل تاثیرگذار در جدایی آندره‌آ، همسرش باشد؟

نه، من درواقع از مسائل خانوادگی آندره‌آ خبری ندارم، ولی می‌دانم مشکلات او فقط کاری است. مشکلات او مربوط به ساخت تیم و وعده‌های داده‌شده و عمل‌نشده هستند. او در ایران وضعیت خوبی دارد و کشور شما را خیلی دوست دارد و با مردم و تیم ارتباط خوبی برقرار کرده است. بسیار خوشحال است که بازی‌های پیش‌فصل را برنده شده‌اند، ولی در تجربه‌های دیگرش که در کشور‌های دیگری مانند جمهوری چک بوده، با وجود مشکلاتی که در آغاز کار وجود داشتند، نتایج خوبی نگرفت، با وجود آنکه تلاش کرد تا پایان با مشکلات بجنگد. او نمی‌خواهد یک اشتباه را دوباره تکرار کند.

با شما در این خصوص چه صحبتی کرده؟

او می‌گوید اگر الان بمانم و برخی امور در اول کار واضح نباشند، ریسک اینکه پایان خوبی نداشته باشیم، زیاد است و برای همین نمی‌خواهد یک اشتباه را دوباره تکرار کند. در کنار این مسائل، همه‌چیز به رئیس باشگاه بستگی دارد. اگر رئیس به صورت واضح و مشخص به وعده خود عمل کند، ممکن است او تصمیم به ماندن بگیرد. اما من فکر می‌کنم امروز تصمیم آندره‌آ به اندازه کافی جدی است.

یک سوال شخصی از شما داریم، واکنش هواداران استقلال را در شبکه‌های اجتماعی‌تان دیده‌اید؟ آن‌ها به اخبار شما اعتماد زیادی دارند.

از شما ممنونم. بله، من از طریق کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و مخصوصا در اینستاگرام می‌بینم به محض اینکه خبری را درمورد استقلال و استراماچونی منتشر می‌کنم، نسبت به خبر‌های دیگر در ایتالیا، جواب‌ها باورنکردنی و فوق‌العاده هستند و من از این مساله خوشحال هستم. متاسفم که الان باید خبر‌های بدی بدهم، امیدوارم همه‌چیز حل شود و ارتباط بین وب‌سایت من و فوتبال ایران بتواند همیشه ادامه پیدا کند، حتی اگر آندره‌آ استراماچونی در تیم و سرمربی استقلال نماند.

در کل نظرتان درباره وضعیت فوتبال ایران و لیگ برتر چیست؟

حقیقتا زیاد آن را دنبال نکرده‌ام، اما خیلی دوست دارم بیشتر دنبال کنم، شاید بتوانم به ایران بیایم و امیدوارم خیلی‌زود به ایران سفر کنم، زیرا تا به حال این اتفاق رخ نداده است، اگر موقعیتی پیش بیاید، سعی می‌کنم به ایران بیایم، در غیر این صورت از دور این پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنم و امیدوارم ایتالیایی‌های دیگر نیز پا در این مسیر بگذارند و به ایران بیایند و تمرین و بازی کنند، البته امیدوارم نتیجه مطلوب‌تری نسبت به شرایطی که برای آندره‌آ پیش آمده، داشته باشند!

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند