سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه چند طرح به کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع داده شده بود.

وی افزود: طرح اصلاح برخی قوانین راجع به وکالت یکی از این طرح‌ها بود که مورد تایید اعضای این کمیسیون قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماده ۷ ماده ۳۱، ۳۴، ۸۱ و ۸۲ طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران که به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مربوط می‌شد در این نشست بحث و بررسی شد و مورد تایید قرار گرفت. این درحالی است که در یکی از تبصره‌های ماده ۳۱ که عنوان شده بود اعضای هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران اجازه تدریس دارند با تایید اعضای این کمیسیون حذف شد.

میرزاده خاطرنشان کرد: ماده یک طرح مدیریت تعارض منافع که به کمیسیون آموزش مربوط می‌شد، مورد تایید این کمیسیون قرار گرفت و واژه موسسات پژوهشی در کنار واژه دانشگاه پیشنهاد شد تا به این طرح اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها همانند تهران هم در کمیسیون آموزش مجلس مورد تایید اعضا قرار گرفت و اعضا معتقد بودند چون روز پنجشنبه دانش آموزان تعطیل هستند می‌توانست مشکلاتی را به واسطه حضور والدین در ادارات به وجود آید به منظور دفاع از کیان خانواده و حمایت از کارمندانی که فرزندان آنها در منزل باقی می‌ماندند، به منظور جلوگیری از تنهایی آنها این موضوع مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعضای کمیسیون آموزش مجلس معتقدند که اگر قرار است تعطیلی روز پنجشنبه در تهران باشد و لذا نظام اداری کشور در شهر تهران متمرکز است، بهتر است این تعطیلی این روز به شهرستان‌ها هم تسری پیدا کند.

 

این مطلب برایم مفید است
111 نفر این پست را پسندیده اند