نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر پایگاه تیپ ۴ واقع در منطقه العزیزیه در جنوب طرابلس را هدف قرار دادند. در این حمله گروهی از نیروهای وابسته به دولت وفاق به سمت جنوب پایتخت لیبی در حرکت بودند.

برخی منابع در لیبی گزارش دادند، حفتر با برقراری آتش‌بس در طرابلس مخالفت کرد. او نشستی با فرماندهان نیروهای خود در محورهای مختلف درگیری داشت و طی این نشست دستاوردهای میدانی آن‌ها از زمان آغاز عملیات نظامی آزادسازی طرابلس در تاریخ چهارم آوریل گذشته را بررسی کرده و از میزان آمادگی نیروهای خود اطمینان حاصل کرد.

نیروهای وابسته به حفتر همچنین صبح امروز (پنج‌شنبه) بار دیگر فرودگاه بین‌المللی معیتیقه را هدف گرفتند که منجر به کشته شدن یک تن و زخمی شدن یک تن دیگر شد.

منابع به الجزیره گفتند، پنج موشک از نوع گراد به باند فرودگاه اصابت کرد. این در حالی است که این فرودگاه بارها هدف نیروهای حفتر قرار گرفته است.

دفتر اطلاع‌رسانی فرودگاه مذکور گفت، این حملات منجر به توقف ناوگان هوایی تا اطلاع ثانوی و واگذاری پروازها به فرودگاه بین‌المللی مصراته شد.

فرودگاه طرابلس در حالی هدف گرفته شده که حجاج لیبی از آن برای سفر به عربستان استفاده می‌کنند.

فرماندهان عملیات "آتشفشان خشم" وابسته به دولت وفاق گفتند، نیروهای حفتر فرودگاه را از مواضع خود در اطراف حومه جنوبی طرابلس هدف گرفتند.

این در حالی است که دولت‌های فرانسه، ایتالیا، امارات، انگلیس و آمریکا پیشتر در بیانیه مشترکی از همه طرف‌ها در لیبی خواسته بودند همکاری‌ها برای دستیابی به توافق آتش‌بس و ازسرگیری تلاش‌ها برای ایجاد یک راه حل سیاسی پایدار را آغاز کنند.

این مطلب برایم مفید است