به گزارش آناتولی، «آندرس یگمن» وزیر انرژی سوئد در پیامی توئیتری به اظهارات «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ در واکنش به حمله مسلحانه شنبه هفته جاری به مسجد مرکز اسلامی النور در شهر بروم نروژ واکنش نشان داد.

وزیر انرژی سوئد در این خصوص نوشت: او با ائتلاف حزب راستگرای افراطی پیشرفت دو بار به عنوان نخست‌وزیر نروژ انتخاب و مکلف به تشکیل کابینه دولت شده است.

«آندرس یگمن» همچنین در این باره در گفتگو با روزنامه «آفتونبلادت» سوئد نیز در این رابطه گفت: همکاری کشورها در زمینه مبارزه با افراطی‌گری مهم است، ولی اگر شما با حزب پیشرفت ائتلاف تشکیل داده و «سیلوی لیستاگ»  سیاستمدار راست‌گرای افراطی را به عنوان یکی از اعضای کابینه دولت معرفی می کنید، باید خودتان را در آیینه نگاه کنید.

وی همچنین افزود: مقصر دانستن راستگرایان سوئدی اقدامی نادرست است. «آندرس بریویک» عضو حزب پیشرفت بوده و ۷۷ نفر را به طور دسته‌جمعی به قتل رساند.

این درحالیت که «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ در واکنش به حمله مسلحانه شنبه هفته جاری به مسجد مرکز اسلامی النور در شهر بروم این کشور اعلام کرد: سوئد مرکز گروه‌های نژادپرستانه اسکاندیناویی است و نروژ باید در برابر آن تدابیر لازم را اتخاذ کند.

نخست وزیر نروژ با بیان اینکه گروه‌های مذکور از نروژ به عنوان محل انجام اقدامات نژادپرستانه خود استفاده می‌کنند، بر لزوم مبارزه مشترک با این گروه‌ها تاکید کرد.

گفتنی است شنبه هفته جاری یک فرد مسلح مسجد مرکز اسلامی النور در شهر بروم را مورد هدف قرار داد. بر اثر این حمله مسلحانه یک نفر مصدوم و یک مظنون بازداشت شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند