در این رتبه بندی، استاشر ۱۰۶ فرودگاه بزرگ دنیا را بر اساس کیفیت غذا و استقرار مسافران، هزینه های پارکینگ و در دسترس بودن آن، زمان انتظار برای پرواز، فاصله تا مرکز شهر و حتی دسترسی به مغازه ها مقایسه کرده است. فرودگاه شرمتیوو با  ۶.۵۰ امتیاز از ۱۰ ، مقام اول را کسب کرد.

بهترین فرودگاه های جهان

 این فرودگاه از نظر برنامه پرواز ها و هزینه های پارکینگ بهترین فرودگاه دنیا شناخته شد. استاشر اعلام کرد که تنها ۶ درصد از کل پروازها در این فرودگاه مسکو بیش از ۱۵ دقیقه تأخیر داشته اند که بهترین شرایط در کل دنیاست. فرودگاه شرمتیوو از نظر تعداد سالن های انتظار برای مسافران هم دربین ۳ فرودگاه برتر دنیا قرار گرفت.

 فرودگاه هیتروی لندن دوم شد و پس از آن فرودگاه بین المللی پیارکو در ترینیداد و توباگو قرار گرفت. دربین ۱۰ فرودگاه برتر دنیا، فرودگاههای سوارنافومی تایلند، کپنهاگن دانمارک، دو فرودگاه در کلمبیا،  فرودگاه ادلاید استرالیا، کالگاری کانادا و حامد قطر هم قرار داشتند.

 فرودگاه شیفول آمستردام در رتبه ۶۲ قرار گرفت ، در حالیکه فرودگاه شارل دوگل پاریس و جان اف کندی نیویورک نزدیک به انتها و به ترتیب در رده‌های ۱۰۱ و ۱۰۲ جای گرفتند.

 

این مطلب برایم مفید است