محمد الملاحیم، ۶۶ ساله و متولد و سالکن اردن، با افزودن تجهیزات لازم برای خواب و استراحت به یک دستگاه فولکس بیتل، آن را به ادعای خودش به «کوچک‌ترین هتل جهان» تبدیل کرده است. وی اعتقاد دارد که این ماشین در وسط بیابان‌های الجایا حکم یک هتل ۵ ستاره را برای مسافران دارد.

10384875_464

الملاحیم در این رابطه گفته: «این روستا محل تولد من است، من این جا بزرگ شده ام و همه زندگی ام نیز در همین روستا سپری شده است. هدفم از این کار این بوده که نظر گردشگران جهانی را به این منطقه از جهان جلب کنم. می‌خواهم با این کار، توریست‌های بین المللی به این منطقه آمده و موجب رونق وضعیت اقتصادی روستا شوند. اینجا مملو از مناظر و چشم‌انداز‌های زیباست.»

10384877_780

روستای الجایا در نزدیکی الشوباک واقع شده و جمعیت زیادی از آن به دیگر شهر‌های اردن سفر کرده اند. از این رو، بخش اعظمی از این روستا متروکه و بیابانی است. اما قلعه‌های باستانی از قرن ۱۲ میلادی در این منطقه بر جا مانده که می‌توان آن‌ها را به عنوان جاذبه‌های گردشگری بشمار آورده و به واسطه آن‌ها جلب توریست کرد.

ابوعلی در سال ۲۰۱۱ میلادی پس از بازنشستگی ایده این هتل را اجرایی کرده و درب خودروی خود را برای اقامت مسافران باز گذاشته است.

10384878_878

در کابین این ماشین، پارچه‌ها و ملحفه‌های گلدوزی شده و زیبا که توسط دختر ابوعلی دوخته شده اند، به چشم می‌خورد. به ادعای صاحب این هتل، یک شب اقامت در این فولکس بسیار آسان است و با هتل ۵ ستاره هیچ فرقی ندارد!

جالب است بدانید که عنوان «کوچک‌ترین هتل جهان» در کتاب رکورد‌های گینس به هتلی به نام Eh’häusl در آمبرگ آلمان تعلق دارد. پهنای اتاق فقط ۲٫۵ متر است.

10384882_358

همچنین باید اشاره کنیم که علاقه اوعلی برای راه‌اندازی این هتل به قدری زیاد بوده که از بانک دولتی وام گرفته و برای هتل خودش یک لابی درون صخره ساخته و نام Baldwin’s Grotto به آن داده است. وی در تالار هتل با قهوه، چای و اسنک‌های محلی اردن از مهمان‌ها پذیرایی می‌کند.

10384879_499

همچنین یک کیوسک کوچک نیز در آن جا نصب شده و در آن صنایع دستی، زیورآلات سنتی، سنگ‌های قیمتی، دست‌سازه‌های مسی و عتیقه‌جات به عنوان سوغاتی منطقه فروخته می‌شود.

10384880_534

شایان ذکر است که این هتل تنها گنجایش پذیرایی از دو مهمان به طور همزمان را دارد. ابو علی گفته که در طول سال پذیرای مهمان‌های متعددی از کشور‌های مختلف جهان است.

10384875_464

در آخر هم بگوییم، افرادی که به اردن سفر می‌کنند، در صورتی که قصد اقامت در این هتل کوچک را نداشته باشند، می‌توانند نوشیدنی‌ها و غذا‌های محلی که توسط همسر و دختر ابوعلی مهیا می‌شوند را امتحان کرده و لذت ببرند.

هزینه یک شب اقامت در هتل فولکس قورباغه ای، ۴۰ دینار اردن است.

 

این مطلب برایم مفید است