به نوشته خبرگزاری «رویترز» مقامات هند بیم آن را دارند که ساکنان منطقه کشمیر به تصمیم دولت در زمینه لغو برخی حقوق این منطقه از جمله خودمختاری، مجددا اعتراض کنند.

بر اساس این گزارش، دولت هند یکشنبه گذشته با قطع خطوط ارتباطی، دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر از سران و فعالان سیاسی، اعلام منع آمد و شد و استقرار نیروهای پلیس در منطقه محدویت‌هایی را علیه اهالی مسلمان کشمیر اعمال کرد.

دو روز بعد از اعلام تصمیم دولت هند برای لغو خودمختاری جامو و کشمیر و اعمال مقررات منع آمد وشد، طی درگیری‌ها در بزرگ‌ترین شهر جامو و کشمیر حداقل یک نفر کشته و ۶ تن زخمی شدند. 

در حالی که روزهای اخیر اخبار از کاهش محدویت‌ها در  این منطقه حکایت داشت، اما اینک گزارش‌ها از اعمالمجدد محدودیت در بخش‌هایی از شهر «سریناگار» و تقاضا از مردم برای ماندن در منازل حکایت دارد. گفته می‌شود که پلیس در برخی مسیرها منتهی به میدان قدیم شهر، مکان شکل‌گیری اعتراض‌های مردمی و برخی خیابان‌های مرکز شهر تجمع کرده است.

به نوشته رویترز، مقامات منطقه اینک در حال  بحث و گفت‌وگو در زمینه نحوه برگزاری عید قربان هستند. هزاران مسلمان کشمیری  به طور سنتی در روز عید قربان در مساجد شهر سرینگار حضور می یابند.

 

این مطلب برایم مفید است