آنکارا در انتقاد از تشدید فشارهای اقتصادی دولت «دونالد ترامپ» علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا و توقیف همه دارایی‌های این کشور در آمریکا تاکید کرد که گفت‌و‌گوهای سیاسی تنها راه پایان دادن به بحران در ونزوئلا است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، دولت ترکیه که پیش از این بارها در حمایت از نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا از مواضع آمریکا انتقاد کرده است، حالا به اقدام واشنگتن در توقیف دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا واکنش نشان داده است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه، با تاکید بر لزوم تداوم گفت‌‌و‌گوها بین نمایندگان دولت ونزوئلا با «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس‌جمهور خودخوانده، مخالفت آنکارا را با توقیف دارایی‌های ونزوئلا اعلام کرد.

«حامی آکسوی» تصریح کرد، ترکیه درباره تشدید وخامت اوضاع اقتصادی در ونزوئلا و تاثیر منفی توقیف دارایی‌های ونزوئلا بر مذاکرات سیاسی در این کشور نگران است.

این مقام ترکیه‌ای افزود: «ما یک بار دیگر موضع خود را درباره لزوم دستیابی به یک راه‌حل پایدار اعلام می‌کنیم. همه طرف‌ها باید به کمک کردن به روند مذاکرات سیاسی ادامه دهند».

دولت دونالد ترامپ به همراه دیگر متحدان آمریکا از سوم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ با دخالت در مسائل داخلی ونزوئلا، خوان گوایدو را به عنوان «رئیس‌جمهور» به رسمیت شناخته است، روز دوشنبه هفته گذشته با صدور یک فرمان اجرای، دستور توقیف تمام دارایی‌های دولت ونزودلا در آمریکا را صادر کرد.

در این فرمان، همچنین ضمن ممنوع کردن مراودات آمریکایی‌ها با نهادهای دولتی ونزوئلا، راه را برای تحریم طرف‌های خارجی همواره کرده است 

 

این مطلب برایم مفید است