بررسی وضعیت بازار خودرو در هفته ای که گذشت نشان می دهد قیمت خودروها اغلب در محدوده یک تا دو میلیون تومانی در رنج قیمت متعارف بازار تغییر کرده است.

 بسته به میزان فایلهای عرضه شده بهای برخی خودروها در این دوره زمانی روندی افزایشی و بهای برخی دیگر روندی کاهشی را تجربه کرده است.

 فعالان بازار معتقدند امسال، اولین سالی است که در گرمای تابستان، بازار خودرو روی رونق را به خود ندید و با کاهش قابل توجه تعداد مشتریان مواجه شد.

 پروژه تبدیل به احسن خودرو که از مهمترین کارویژه های مشتریان ایرانی است نیز این روزها پیگیری نمی‌شود و اغلب افراد ترجیح می دهند خودروهای خود را نگهداری کرده و خرید خودروی جدید را نیز به تعویق بیندازند.

 در هفته گذشته قیمت سمند افزایشی بین یک تا سه میلیون تومان را تجربه کرد در مقابل اما برخی مدل ها دنا با کاهشی در همین رنج قیمتی مواجه شدند. به عنوان مثال قیمت دناپلاس تیپ دو از ۱۵۳ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است.

 قیمت پژو ۴۰۵ GLX هر چند در فایل های اعلامی افزایشی در محدوده یک میلیون تومان را نشان می دهد اما قیمت پژو SLX از ۸۶ میلیون تومان به ۸۳ میلیون تومان رسیده است.

پژو پارس دوگانه سوز از ۱۱۰ میلیون تومان به ۹۹ میلیون تومان رسید و ۲۰۶ تیپ دو با کاهش یک میلیون تومانی قیمت در حال حاضر به نرخ ۸۰ میلیون از سوی نمایشگاه داران فایل شده است. بهای رانا نیز کاهشی یک میلیون تومانی را در این دوره شاهد بود. بهای انواع رنو تندر نیز کاهشی یک میلیون تومانی را تجربه کرده است. قیمت انواع پراید در این هفته افزایشی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان را شاهد بود و ساینا اتوماتیک از ۷۷ میلیون تومان به ۷۹ میلیون تومان افزایش یافته است. قیمت سیتروئن تیپ یک برابر با ۶ میلیون تومان و قیمت سیتروئن تیپ دو هفت میلیون تومان کاهش یافت. این دو خودرو به ترتیب ۳۵۰ و ۳۵۷ میلیون تومان فایل شده اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند