به گزارش تارنمای شبکه تله سور، این پالایشگاه جدید توسط شرکت دوملیتی چینی- ونزوئلایی "سینوونسا" هدایت خواهد شد.

از جمله اهداف اصلی این پروژه مشترک چین و ونزوئلا افزایش تولید نفت ونزوئلا از ۱۱۰ هزار بشکه به ۱۶۵ هزار بشکه در روز  خواهد بود. شرکت دولتی نفتی ونزوئلا و همتای چینی اش دو عضو اصلی این شرکت هستند.

در همین حال مانوئل کِودو وزیر نفت ونزوئلا و مدیر شرکت دولتی نفتی این کشور در گفت گویی زنده از محل این پالایشگاه گفت: ما بر تحریم ها و  محاصره اقتصادی آمریکا علیه ونزوئلا غلبه خواهیم کرد. با حمایت ها و فعالیت کارگران رو به جلو حرکت می کنیم. این پایه و اساس روابط ونزوئلا و چین است "یک همکاری برد- برد، احترام متقابل و مذاکرات دائمی".

شرکت های نفتی دولتی ونزوئلا و چین قصد دارند روند تولید نفت کاراکاس را طی مرحله دوم به ۲۳۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند.

شبکه بلومبرگ نیز روز گذشته گزارش داد که شرکت خدمات مهندسی "ویسون" یک شرکت چینی دیگر نیز ماه گذشته با شرکت دولتی نفتی ونزوئلا برای افزایش تولید نفت این کشور منطقه آمریکای لاتین قرارداد امضا کرد. از جمله اهداف این قرارداد مقابله با تاثیر تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ونزوئلا عنوان شد.

ونزوئلا که ماههاست با بدترین بحران اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر خود روبرو بوده، همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند. مقامات کاراکاس بارها تاکید کرده اند که کشورشان درگیر یک جنگ اقتصادی تحت هدایت واشنگتن بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند