چاینا دیلی روز جمعه گزارش کرد، این آیین نامه که در «قانون اختیارات دفاع ملی» به آن اشاره شده و از روز سه شنبه آینده اجرایی خواهد شد سازمان های دولتی آمریکا را از خرید کالا یا خدمات از شرکت های Huawi (هوآوی)،  ZTE (زد تی ای)، تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی Hikvision (هیک ویژن) و Dahua (داخوا) و تولیدکننده دوربین های نظارتی Hytera (هیترا) منع کرده است.

علاوه بر آن آمریکا سازمان ها را از انجام تجارت با هر شرکتی در دنیا که از محصولات این پنح شرکت چینی استفاده کند نیز منع می کند این اقدام نیز از تیر ماه سال ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آمد.

هوآوی یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان که در راس این لیست قرار گرفته است در نخستین واکنش با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد: مجازات هوآوی بر اساس «قانون اختیارات دفاعی سال مالی ۲۰۱۹» و اجرای این قانون بدون هیچ سند و مدرکی برای اثبات اقدامات نادرست هوآوی، مصداق ایجاد موانع تجاری است.

هوآوی در این بیانیه آورده است: ما از این خبر تعجب نمی‎کنیم چرا که تنها نشان ‎دهنده اجرا شدن یک بند از «قانون اختیارات دفاعی سال مالی ۲۰۱۹» آمریکا است هوآوی در دادگاه‎های فدرال آمریکا و از طریق قانون از این ممنوعیت شکایت خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است این اقدام هیچ فایده‎ای برای حفاظت از امنیت شبکه و سیستم‎های مخابراتی آمریکا ندارد و نهایتاً به آن دسته از کاربران آمریکایی که در روستاهای این کشور از تجهیزات هوآوی استفاده می‎کنند آسیب خواهد رساند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند