سید جلال ملکی با اعلام خبر حریق در یک ساختمان تجاری در بازار تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۶:۲۷ امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک پاساژ تجاری در بازار تهران، بازار سیدولی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه با تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل آتش‌سوزی ساختمان سه طبقه تجاری با ‌ده‌ها مغازه بود که بیشتر در زمینه منسوجات چرمی مانند کیف، کفش و پوشاک قعالیت داشت.

وی تصریح کرد: در طبقه سوم آتش‌سوزی روی داده، زمان رسیدن نیروها چند باب مغازه آتش گرفته و حریق به سقفهای شیروانی آنها سرایت کرده بود.

 

ملکی با بیان اینکه برخی از مغازه‌داران با بی‌احتیاطی زیر سقفها انباری‌ها دایر کرده بودند، گفت: آتش به سرعت در حال گسترش بود و حجم زیادی اجناس داخل مغازه‌ها و حتی راهروها وجود داشت که باعث می‌شد تعدادی از کارگران به دلیل دود و شعله قادر به خروج از محل حادثه نباشند.

 

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: آتش‌نشانان با استفاده از نردبانهای دستی، خود را به طبقات بالایی رسانده و همزمان با خاموش کردن آتش مشغول خارج کردن افراد محبوش شده شدند.

وی با اشاره به نجات بیش از ۳۰ نفر از کارگران محبوس شده در این حادثه، گفت: دو نفر از کارگران دچار سوختگی سطحی شدند.

 

ملکی خاطرنشان کرد: اکنون شعله‌زنی اولیه انجام، آتش خاموش شده و نیروها مشغول ایمن‌سازی و تخلیه دود از محل حادثه هستند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران متذکر شد: باز هم چیدمان اجناس داخل راه‌پله و راهروها باعث گسترش آتش‌سوزی شد و تعدادی از کارگران و کسبه در این حادثه گرفتار شده بودند.

 

وی یادآور شد: به دفعات اعلام کردیم داخل راهروها و نقاط محل تردد به هیچ عنوان وسیله و کالایی قرار داده نشود که در صورت بروز حریق می‌تواند باعث مسدود شدن مسیر برای خروج افراد شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند