کابینه اقتصادی ترامپ در خصوص ضرری که کشاورزان آمریکایی از جنگ تجاری با چین دیده اند گفته است که به ازای هر هکتار زمین ۱۶ تا ۱۵۰ دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت می شود که مجموع این پرداختی ۱۶ میلیارد دلار است و این درحالی است که پولی که به کشاورزان قسمت های جنوبی کشور پرداخت می شود از کشاورزان قسمت های غربی بیشتر خواهد بود.

کشاورزان آمریکایی کلید پیروزی ترامپ در انتخابات هستند و این در حالی است که این کشاورزان متحمل پرداخت هزینه سنگینی در جنگ تجاری با چین شده اند به طوری که صادرات سویا که یکی از اصلی ترین محصولات صادراتی آمریکا است با کاهشی روبه رو شد که در طول ۱۶ سال گذشته بی سابقه بوده است چرا که آمریکا بزرگترین خریدار سویا خود(چین) را در طول جنگ تجاری از دست داد.

سیاست جدید ترامپ برای جلوگیری از رکود بیشتر بخش کشاورزی آمریکا پرداخت حداقل ۱۲ میلیارد دلار به کشاورزان برای پایین آمدن قیمت محصولات کشاورزی و گم شدن محصولات آن ها است.

دموکرات ها در این خصوص می گویند کشاورزان به جای کمک های مالی به تجارت برابر و عادلانه نیاز دارند ولی وزیر کشاورزی ترامپ می گوید:" کشاورزان در طول جنگ تجاری صدمه دیدند و کمک های مالی به آنها یکی از راه های برقراری عدالت است."

وی در ادامه افزود:" رئیس جمهور امریکا همیشه نسبت به کشاورزان قدردان بوده است و از رفتارهایش می توان این را به وضوح مشاهده کرد."

با توجه به اطلاعاتی که اداره کشاورزی امریکا در اختیار خبرگزاری ها قرار داده است پولی که به کشاورزان پرداخت می شود بر اساس منطقه ای که در آن قرار دارند تخمین زده شده است.

این برنامه کشاورزان ۲۹ محصول را تحت پوشش خود قرار می دهد؛ این محصولات عبارتند از: سویا، گندم، ذرت، ذرت خوشه ای و انواع مغزها و...

با توجه به آخرین آمار میزان تجارت کشاورزان با کشورهایی که درگیر جنگ تجاری با آمریکا بودند و فعالیت کشاورزی آن ها طی ده سال گذشته در پولی که دریافت می کنند موثر است.

این اتفاق در حالی میافتد که کشاورزان و تجار آمریکایی ترامپ را برای پایان دادن به جنگ تجاری اش با چین و سایر کشورها به شدت تحت فشار قرار دادند و خطاب به ترامپ می گویند که باید به دنبال راه حل بلند مدت باشی و پرداخت پول برای جبران خسارت به کشاورزان راه حل محسوب نمی شود.

این مطلب برایم مفید است