مواردی که طی سالهای اخیر نمونه های آن را بارها و بارها به خصوص در میان ورزشکاران خارجی شاهد بوده ایم که حتی پس از سالها فاش شده است و با ترفندهای خاص در زمان مقرر مشخص نشده بود مشابه ماجرای اهدای قهرمانی المپیک به کشتی گیر لایق کشورمان کمیل قاسمی که بعد از ۷ سال و روشن شدن دوپینگ کردن نفرات اول و دوم آن دوره صورت گرفت.

دی جی کوپر بسکتبالیست آمریکایی که بعد از دریافت تابعیت کشور بوسنی برای حضور در تیم ملی این کشور باید تست دوپینگ میداد با ترفندی زیرکانه پیش رفت اما از قرار معلوم سیستم تست دوپینگ زرنگ تر از او بود و یا بهتر بگوییم ماجرا به گونه ای دیگر رقم خورد.

بسکتبالیست حرفه ای که برای تیم های مطرح اروپایی بازی کرده است با دریافت تست دوپینگ خود شوکه شد نه به خاطر اینکه تست او ناسالم بود بلکه به خاطر اینکه تست او بارداری اش را نشان میداد !!

ماجرا اینطور بود که کوپر برای دور زدن تست دوپینگ از ادرار همسرش استفاده کرده بود تا مصرف مواد نیروزا در تست او لو نرود ؛ بی خبر از همه جا و همه چیز بدون آنکه او و همسرش از در راه بودن عضو سوم خانواده شان مطلع باشند.

بعد از اعلام نتیجه ی این تست او و همسرش برای در راه بودن عضو جدید خانواده شان خوشحال و برای لو رفتن حقیقت تقلب کوپر در تست دوپینگ ناراحت بودند. بعد از روشن شدن حقیقت فیبا کوپر را به علت فریب کاری و تقلب به مدت ۲ سال از حضور در میادین محروم کرد طبق این جریمه او تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰ نمی تواند در مسابقات شرکت کند.

258830_321

این مطلب برایم مفید است