یگان‎های موشکی و تک تیرانداز ارتش یمن و انصارالله طی ۲۴ ساعت گذشته، مواضع ائتلاف سعودی در مرزهای دو کشور را هدف قرار دادند.

نیروهای یمنی امروز همچنین سه فروند موشک «زلزال-۱» را به سمت منطقه مرزی «عسیر» شلیک کردند، اما هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی ناشی از اصابت این موشک‌ها شلیک نشده است.

 یگان تک تیرانداز یمن نیز طی ۴۸ ساعت گذشته با انجام عملیات‎های مختلف در محور عسیر واقع در جنوب این کشور، ۲۴ نفر از شبه‎نظامیان را از پای درآورد.

تک تیراندازان یمن امروز(سه شنبه) نیز مجموعا ۱۵ نفر از عناصر مزدور وابسته به ارتش سعودی را در دو محور جازان و نجران هدف قرار دادند که ۶ نفر از این شبه نظامیان در نجران و ۹ نفر دیگر در جازان کشته شدند.

یگان ارتش یمن و انصارالله دیروز همچنین تعدادی از شبه‎نظامیان سودانی را در جازان واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد که در پی آن، تعدادی از عناصر مزدور سودانی کشته شدند.

سودان همچنان نقش پررنگ در کشتار مردم یمن دارد و به نظر می‌رسد قصد خروج از از این کشور را ندارد. سخنگوی شورای نظامی سودان هفته پیش گفته بود که «سربازان سودانی برای انجام ماموریت‌های ویژه در یمن حضور خواهند داشت».

شبه نظامیان سودانی بیش از چهار سال است که به عنوان مزدور ائتلاف سعودی در یمن علیه نیروهای انصارالله می‌جنگند که طی این مدت صدها نفر از سودانی‌ها کشته شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند