نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که هزینه زندگی مجردی در نیویورک آمریکا بسیار سرسام‌آور شده و به بیش از ۱۰۰ هزار دلار در سال بالغ می‌شود.

بر اساس این تحقیق، اجاره‌بها در این کلان‌شهر به‌شدت رو به افزایش است و برای تأمین مخارج زندگی مجردی در بخش منتهن نیویورک به درآمدی معادل ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ دلار نیاز است.

درمجموع، ۲۴ منطقه در نیویورک وجود دارند که سالانه ۱۰۰ هزار دلار برای سکونت در آپارتمان یک‌خوابه هزینه دارند. طی پنج سال گذشته، برخی از شهرهای کم‌هزینه‌تر مثل «ایست فلتباش» در «بروکلین» نیز شاهد رشد سرسام‌آور اجاره‌بها به میزان ۳۳ درصد بوده‌اند.

این تحقیق که توسط موسسه «استریت ایزی» انجام‌شده، همچنین فاش کرد که از سال ۲۰۱۰، اجاره‌بها در سراسر نیویورک ۳۱ درصد افزایش داشته است. این تحقیق صرفاً بر محله‌هایی متمرکزشده که حداقل ۲۵۰ اجاره‌بها در سال ۲۰۱۹ در آن‌ها ثبت‌شده باشد و دستمزدها برای اجاره یک‌خانه تک خواب کافی باشد. همچنین درآمد افرادی در این تحقیق لحاظ شده که بیش از ۴۰ درصد از درآمد ناخالص خود را برای پرداخت اجاره خانه، هزینه نمی‌کنند.

در منهتن، اجاره خانه در چهار ماه دوم سال میلادی جاری به ۳۴ هزار دلار در ماه رسید که پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت. در بروکلین، مستاجرین مجرد، سالانه به ۸۸ هزار و ۶۰۰ دلار نیاز دارند. جدای از این مناطق، بخش‌های دیگری در نیویورک نیز هستند که هزینه‌های زندگی در آن‌ها به‌شدت بالاست.

این در حالی است که نشریه بلومبرگ طی تحقیقی اعلام کرد چندین دهه طول خواهد کشید که اجاره‌نشین‌ها صاحب‌خانه شوند. به‌عنوان نمونه، در منطقه متوسط نشین «تریبکا»، هزینه ۱۶ سال اجاره‌نشینی برابر یا بیش از خرید خانه است.

این مطلب برایم مفید است