دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه در پیام هائی توئیتری به تیراندازی های مرگبار این کشور در روزهای اخیر واکنش نشان اد.

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص ادعا کرد: نمی‌توانیم اجازه بدهیم که خون کسانی که در ال‌پاسو تگزاس و دیتون (در) اوهایو کشته شدند، هدر برود. این موضوع برای کسانیکه به شدت زخمی شده‌اند هم مصداق دارد. ما هرگز نمی‌ توانیم آنها و پیشینیانشان را فراموش کنیم.

وی در این خصوص ادامه داد: جمهوریخواهان و دموکرات‌ها باید با هم متحد شده و قانون بررسی قوی سوابق وضع کنند و شاید هم این قانون را با اصلاح قوانین مهاجرت که به شدت به آن نیاز وجود دارد، در هم بیامیزند.

ترامپ در ادامه اضافه کرد: رسانه‌های کشور ما در زندگی و ایمنی مسئولیت بزرگی دارند. رسانه‌ های اخبار جعلی به انباشته شدن خشم و عصبانیتی که طی سال‌ های طولانی گذشته ایجاد شده است، کمک کرده‌ اند. پوشش خبری منصفانه، متوازن و غیرمتعصبانه باید شروع شود وگرنه این مشکلات وحشتناک بدتر خواهند شد.

این در حالیست که دیروز یکشنبه بر اثر تیراندازی در پارکی در شیکاگو ۷ نفر زخمی شدند.

این حادثه پس از حوادث خونین در اوهایو و تگزاس روی داد.

شایان ذکر است، تعداد قربانیان تیراندازی دیروز در شهر «دیتون» واقع در ایالت اوهایو در آمریکا نیز به ۲۶ نفر افزایش یافت.

گفتنی است، شنبه هفته جاری هم تیراندازی در والمارت در غرب تگزاس اتفاق افتاد که بر اثر این تیراندازی دست کم ۲۰ نفر کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

 

این مطلب برایم مفید است