نیروهای تحت امر دولت وفاق لیبی در لیبی از سرنگونی یک فروند پهپاد نظامی ساخت امارات در شمال لیبی خبر دادند.

منبعی نظامی در این نیروها به وب‌سایت خبری «احرار لیبیا» گفت که پدافند هوایی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج صبح امروز (شنبه) موفق شده است این پهپاد را که متعلق به نیروهای ارتش شرق لیبی به فرماندهی «ژنرال خلیفه حفتر» است، ساقط کند.

او گفت که پدافند هوایی دولت سراج، این پهپاد اماراتی را فراز روستای «ابوقرین» واقع در نزدیکی شهر «مصراته» (شمال) منهدم کرده است.


پهپاد سرنگون شده

درگیری‌ها در لیبی از ۱۵ فروردین امسال آغاز شد؛ زمانیکه خلیفه حفتر -فرمانده شبه‌نظامیان شرق لیبی- فرمان حمله به پایتخت لیبی (طرابلس) مقر دولت وفاق لیبی را صادر کرد.

با آغاز این حمله، صف‌آرایی در بین کشورهای حامی طرفین نیز برجسته‌تر شده است. ترکیه و قطر از دولت وفاق ملی که مورد حمایت سازمان ملل است، حمایت می‌کند و در مقابل، امارات، مصر و عربستان سعودی نیز از ژنرال حفتر حمایت می‌کنند.

حامیان طرف‌های درگیر در لیبی برای اینکه نیروهای مورد حمایتشان شکست نخورند، تسلیحات جدیدی را برای آنها ارسال کرده‌اند. ترکیه پهپادهای «بیرق‌دار» و خودروهای نظامی «کرپی» را به دولت وفاق ملی تحویل داده و سلاح‌های آمریکایی امارات نیز در شهر غریان و چند منطقه دیگر کشف شده است.


پهپاد بیرق‌دار ترکیه


خودروهای نظامی ترکیه در بندر طرابلس


تسلیحات اماراتی کشف شده در لیبی


تسلیحات اماراتی کشف شده در لیبی

این مطلب برایم مفید است