حسن روحانی روز پنجشنبه در بدو ورود به تبریز در فرودگاه این شهر، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که در این ایام مبارک و پایان ماه ذیقعده و آغاز ذیحجه توفیق  حاصل شد تا میهمان مردم عزیز و دلاور آذربایجان شرقی و تبریز باشم.

وی اظهار داشت: در این سفر  پروژه هایی را که پارسال برنامه ریزی شده بود، بررسی و گزارش آنها را اعلام می کنیم و بسیاری از آنها افتتاح می شود. 

روحانی اضافه کرد: افتتاح های بسیار مهمی داریم که هم رقم مالی خوب و هم اثر اقتصادی بسیار زیادی برای استان خواهند داشت که شامل پروژه های  آب، برق و پالایشگاه و سایر موارد است که امدوارم برای مردم خیر و برکت داشته باشد.

به گزارش ایرنا، در جریان سومین سفر استانی رییس جمهوری به آذربایجان شرقی تعداد ۵۱۸ طرح با ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ۲۴۰ میلیون یورو افتتاح می شود که از این تعداد ۴ طرح اصلی مربوط به طرح های مرزی در حوزه آب و وزارت نیرو است که با حضور حسن روحانی و جمعی از اعضای هیات دولت به بهره برداری می رسد.

۴ طرح عمرانی یاد شده شامل طرح مهم سد حاجیلار چای، بهره برداری از آب ارس که ۷۰۰ هکتار را زیر کشت می برد، سد خداآفرین و نیروگاه گازی ۵۰۰ مگاواتی هریس است که در مجموع با ۱۰۱۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۲۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی به بهره برداری می رسند. 

در سایر حوزه های عمرانی و زیرساختی نیز ۳۷۰ طرح به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری هستند که هشت طرح شرکت پالایش نفت تبریز به ارزش ۴۷۹۰ میلیارد تومان،  ۷۱۳ میلیارد تومان طرح اقتصادی نیز در حوزه های جهادکشاورزی و صنعت و معدن آماده افتتاح می باشد.

همچنین بهره برداری از آب ارس برای زیرکشت رفتن  ۷۰۰ هکتار از اراضی با ۶ ایستگاه پمپاژ  و امکان افتتاح نیروگاه گازی ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی هریس در مرحله اول با ظرفیت ۳۱۰ مگاوات توسط رییس جمهوری امروز به انجام می رسد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند