احسان گلستانی در تشریح عملیات پایش هوایی و دریایی برای نجات ۲ خدمه این شناور اظهار کرد: یک شناور با پنج خدمه که براساس گزارش های دریافتی از مبدا شارجه امارات به سمت بندر دیر در حرکت بود ساعت ۲۱ شب گذشته به دلایل نامعلومی در دریا غرق می شود.

وی بیان کرد: چهار نفر از خدمه شناور به آب پریدند که از این شمار سه نفر از آنها ظهر امروز توسط شناورهای عبور در محل وقوع حادثه نجات پیدا می کنند.

گلستانی ادامه داد: اکنون از ۲ خدمه دیگر شناور اطلاعی در دست نیست که در این راستا به محض اطلاع رسانی به مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شناورهای ناجی ۱۸ از عسلویه و ناجی ۲۰ از دیر به محل وقوع حادثه (۲۰ مایلی جنوب غربی عسلویه) اعزام شدند.

وی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت نفت و گاز پارس بالگرد این شرکت نیز همزمان با شناورهای ناجی راهی محل وقوع حادثه شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: با این شرایط اکنون عملیات پایش هوایی و دریایی توسط ۲ شناور ناجی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و بالگرد شرکت نفت و گاز پارس در حال انجام است که در جریان این پایش لاشه شناور غرق شده پیدا شده است.

وی یادآور شد: در این راستا پایش براساس الگوهای تعیین شده برای نجات ۲ خدمه شناور در حال انجام است و به محض اطلاع از وضعیت مفقودی ها مراتب از طریق اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اطلاع رسانی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند