مهدی نیکدل با اشاره به جلسه هفتم مرداد خود با سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با استناد به نامه‌های سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در خصوص بحث ارزش افزوده از سرپرست وزارت آموزش و پرورش درخواست کردیم در این خصوص راهنمایی های لازم را انجام دهند.

وی افزود: از آنجایی که محاسبه تقویم ریالی ارزش افزوده دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به منظور ایفاد حقوق مالکانه‌ فرهنگیان عضو صندوق، همواره یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های مدیران موسسه بوده و هست و سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز به این موضوع توجه ویژه دارند لذا شورای سیاستگذاری صندوق ذخیره فرهنگیان را مامور کردند که در جلسه‌ای با حضور خود ایشان در خصوص دو موضوع بسیار مهم تصمیم بگیرند.

نیکدل گفت: یکی از این دستورات محاسبه ارزش افزوده دارایی‌های موسسه برای فرهنگیان عضو و دیگری بررسی موضوع واگذاری بخشی از سهام برخی از شرکت‌های مهم مانند پتروشیمی‌ مروارید قبل از ورود به بورس به معلمان عضو صندوق است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه در شورای سیاستگذاری موسسه افراد مجربی شامل یحیی آل اسحاق، حسین عبده تبریزی، مهدی کرباسیان، محسن مهرعلیزاده، مرتضی حاجی، عیسی شهسوار خجسته و عباسعلی قدیریان حضور دارند، تصریح کرد: هدف ما این است که با استفاده از تجربیات و توانایی‌های این عزیزان در شورای سیاست‌گذاری و همچنین رهنمودهای سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش، اقدامات اساسی در خصوص محاسبه ارزش افزوده دارایی‌ها و احقاق حقوق فرهنگیان عضو برداریم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در پایان گفت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از طریق قانونی ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان بدون کم‌وکاست محاسبه ‌شده و آن را به معلمان عضو که صاحبان اصلی موسسه هستند بازگردانیم و اطمینان داریم که این اتفاق مبارک محقق خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند