عربستان دوشنبه گذشته بازار «آل ثابت» در استان صعده واقع در شمال یمن را به شدت بمباران کرد که به دنبال آن بیش از ۵۰ نفر را کشته و زخمی شدند.

مسئولان یمنی این حمله سعودی را جنایت توصیف کرده و از نهادهای بین‌المللی و حقوق بشری خواستار شکستن سکوت در برابر این‌گونه جنایات عربستان شدند.

«لیز گراندی» هماهنگ کننده سازمان ملل در یمن چند روز پس از بمباران صعده، سکوت خود را شکسته و فقط به آن واکنش نشان داد؛ بدون اینکه این جنایت سعودی را محکوم کند.

به گزارش پایگاه خبری عربی ۲۱، این مسئول سازمان ملل امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای گفت که «این یک رویداد بد در جنگ به شمار می‎رود، چون تعداد تلفات انسانی در استان صعده طی سه ماه اخیر کاهش پیدا کرده است ».

در این بیانیه آمده که «پایان جنگ در یمن و کشتار غیرنظامیان در راس اولویت‎های سازمان ملل قرار داد و سازمان ملل همه تلاش خود برای برقراری صلح در یمن را به کار خواهد گرفت».

وزارت بهداشت یمن روز دوشنبه گذشته ساعاتی پس از وقوع حمله سعودی به صعده، «جنایت جدید» عربستان سعودی در صعده را محکوم کرده و خواستار شکست سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل در قبال این جنایات سعودی‌ها شد (جزئیات بیشتر).

ائتلاف سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور یمن را به بهانه بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده و تاکنون هزاران نفر را کشته یا زخمی کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند