این وزارت امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای با بیان اتهامات بی‌اساس علیه ایران اعلام کرد: بحرین امروز میزبان نشست نظامی و بین المللی مهمی است. این نشست در رابطه با اوضاع کنونی منطقه و راه‌های هماهنگی و همکاری بین المللی به منظور مقابله با تجاوزهای مکرر ایران و مجموعه‌های تروریستی وابسته به آن برگزار شد.

خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین که کشورش اخیرا میزبان چند نشست آمریکایی-صهیونیستی بوده، مدعی شد که این نشست در راستای تلاش بحرین برای همکاری با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و هم پیمانان و شرکای بین المللی به منظور ایجاد امنیت در گذرگاه ها و همچنین آزادی کشتیرانی بین المللی و تقویت امنیت و ثبات در این منطقه استراتژیک جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش های فراوانی برای ایجاد صلح و ثبات و امنیت در منطقه کرده است و اخیرا به منظور حل بحران های منطقه وزیر خارجه کشورمان پیشنهاد امضای معاهده عدم تعرض به همسایگان را مطرح کرد.

ادعای حمایت ایران از تروریسم درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن تروریسم در جهان تلاش فراوانی کرده و در بیرون راندن تروریست ها از منطقه نقش بسزایی داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند