حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان با تشریح این خبر گفت : برابر گزارش اداره آگاهی شهرستان خدابنده مبنی بر مشاهده یک دستگاه پیکان سواری مشکوک در جاده فرید آباد – سامان و بررسی خودرو متوجه وجود خون در صندلی  می گردند که در نهایت  در چند متری خودرو با جسد  جوان ۲۸ ساله با  هویت ب.س برخورد میکنند که پس از تحقیقات دقیق متوجه می شوند متهم ح.د با یک قبضه اسلحه کمری در  شهرستان خدابنده  مرتکب قتل شده است.

رییس شورای قضایی استان در تشریح  این پرونده اظهار داشت: مقتول در سال ۱۳۸۷  با کلت کمری از ناحیه سر به قتل می‌رسد که پس از آن متهم با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می شود. پس از تحمل ۱۱ سال حبس  در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود که با تلاش همکاران قضایی و اداری دادسرای زنجان در محل اجرای حکم در زندان مرکزی زنجان  و اخذ رضایت  اولیای دم زندگی دوباره یافت .

وی اضافه کرد:  پس از صدور حکم قصاص قاتل در شعبه یک کیفری استان  و تأیید از سوی شعبه ۱۱ دیوانعالی کشور،  حکم در مورخه هشت مرداد ماه در مرحله اجرا  بود که با تلاش  و میانجیگری  همکاران دادسرا  حاضر در محل اجرای حکم اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.

 

این مطلب برایم مفید است