به گزارش پایگاه اینترنتی ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی است وی فردی با کمترین تمایلات نژادپرستی در جهان است.

ترامپ امروز پیش از آنکه در فضای بیرونی کاخ‌سفید سوار «مرین وان» [بالگرد مخصوص رئیس جمهور] شود در اظهاراتی مدعی شد «کمتر از هر کس دیگری در جهان نژادپرست است.»

او در حالی چنین ادعایی کرده است که اظهارات نژادپرستانه اخیرش انتقادات گسترده‌ای را متوجه او کرده است.

او پیشتر در توئیتی نژادپرستانه به چهار زن رنگین‌پوست دموکرات کنگره [الکساندریا اوکاسیو کورتز، ایلهان عمر، آیانا پریسلی و رشیده طلیب] حمله کرد و خواستار عذرخواهی آنان از آمریکا و رژیم صهیونیستی شد. او نوشت: «نمایندگان زن کنگره، برخی از نفرت‌انگیزترین، زننده‌ترین و منزجرکننده‌ترین سخنانی را که تاکنون از سوی سیاستمداری در مجلس نمایندگان یا سنا گفته شده است، به زبان می‌آوردند؛ سخنان هولناک علیه اسرائیل، علیه آمریکا، در هواداری از تروریسم و فریاد زدن دشنام در میان عموم، در میان بسیار اقدامات هولناک دیگر».

او در توئیتی دیگر در همان روز سخنان نژادپرستانه دیگری را مطرح کرد و نوشت: «کشور ما آزاد، زیبا و بسیار موفق است. اگر از کشورمان بیزار هستید یا در اینجا خوشحال نیستید، می‌توانید آمریکا را ترک کنید!»

او چند روز قبل نیز حوزه انتخابیه الیجا کامینگز، عضو مجلس نمایندگان آمریکا را که یک سیاهپوست است را یک جای کثیف و منزجرکننده پر از موش توصیف کرد. عده‌ای اظهارات ترامپ را نژادپرستانه دانسته و گفته‌اند منظور او از بیان چنین سخنانی، سیاهپوستان بوده‌اند.

ترامپ بار‌ها اظهارات نژادپرستانه خود را به روشنی بیان کرده است. وی در توئیتی در سال ۲۰۱۳ نوشت: متاسفانه، تعداد زیادی از جرائم خشونت‌آمیز در شهر‌های بزرگ ما توسط سیاهپوستان و اسپانیایی‌تبار‌ها صورت می‌گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند