خبرگزاری فرانسه گزارش داد، پزشک الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه گفته است، احتمال اینکه ناوالنی به دلیل قرار گرفتن در معرض یک ماده شیمیایی نامشخص دچار واکنش آلرژیک شده باشد، وجود دارد.

این منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حال گذراندن ۳۰ روز حبس خود به خاطر درخواست برای برگزاری راهپیمایی گسترده اعتراضی است؛ این راهپیمایی در نتیجه رد صلاحیت شدن کاندیداهای مستقل و اپوزیسیون برای شرکت در انتخابات محلی در مسکو برگزار شد.

سخنگوی ناوالنی روز یکشنبه گفت، وی در حال درمان است.

آناستازیا واسیلیه‌وا، پزشک ناوالنی نیز پس از ویزیت وی در صفحه فیسبوکش نوشت: رهبر اپوزیسیون روسیه را در حالی ویزیت کردم که پلک‌هایش ورم داشت و چندین دمل و آبسه روی گردن، کمر، نیم تنه و آرنج‌هایش دیده می‌شد.

وی با اشاره به این مساله که ناوالنی هرگز دچار حملات آلرژیک نمی‌شد، گفت: ما نمی‌توانیم این مساله را رد کنیم که بیمار من در معرض یک ماده سمی و ماده شیمیایی از سوی یک فرد ثالث قرار گرفته است.

اوایل روز یکشنبه، سخنگوی ناوالنی گفته بود، عامل این واکنش آلرژیک مشخص نیست و ادامه داد:‌ ناوالنی اکنون در بخش و تحت نظارت افسران پلیس است. درمان‌های لازم برای او در نظر گرفته شده است.

ناوالنی امیدوار بود که بتواند در انتخابات سال گذشته میلادی در مقابل پوتین به رقابت بپردازد اما با مطرح شدن ادعای تقلب، رد صلاحیت شد و حامیانش می‌گویند که این اقدام با انگیزه سیاسی بوده است.

رهبر ۴۳ ساله اپوزیسیون روسیه بابت فعالیت‌های اعتراضی خود چندین بار به زندان افتاده است.

بستری شدن ناوالنی یک روز پس از دستگیر شدن ۱۴۰۰ تن در اعتراضات به درخواست وی صورت گرفته است.

در همین حال، لئونید وولکوف، مدیر سابق کمپین‌های ناوالنی گفت، پس از آنکه مدتی را در یک سلول کوچک در زندان سپری کرده بود، دچار این واکنش‌های آلرژیک شد و در پیامی توییتری نوشت: من توطئه علیه رهبر اپوزیسیون را رد می‌کنم و خواستار تحقیق درباره وضعیت بهداشت زندان هستم.

 

این مطلب برایم مفید است