شبکه سی ان ان گزارش داد: سندرز روز یکشنبه در برنامه « اِستِیت آو دِ یونیِن» این شبکه ضمن انتقاد از حملات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه « اِلایجا کامینگز» (Elijah Cummings) نماینده سیاه پوست کنگره شهر بالتیمور گفت: نمی توان باور کرد که رئیس وی به آمریکایی ها و به فردی مثل « اِلایجا کامینگز» -که دوست من و از نجیب ترین اعضای مجلس نمایندگان آمریکا است حمله کند. او هر روز برای بهبود وضعیت زندگی مردم در حوزه انتخابیه اش می جنگد.

وی افزود،‌ اکنون برخی مردم و از جمله در روستاها گرفتاری های جدی دارند. ما باید مردم را متحد کنیم تا زندگی همه بهبود یابد؛ نه اینکه رئیس جمهوری فردی نژادپرست باشد که به مردم حمله کند. چنین امری مایه آبروریزی است و به همین علت است که ما می خواهیم این رئیس جمهوری را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شکست دهیم.

ترامپ روز یکشنبه نیز در چندین رشته توئیت پیاپی بار دیگر به دموکرات ها از جمله کامینگز نماینده سیاه پوست ایالت مریلند از حوزه انتخابی "بالتیمور" تاخت.

ترامپ در صفحه توئیتری خود علیه وی نوشت: بسیار ناراحت کننده است که "الیجاه کامینگز" بسیار کم برای مردم بالتیمور کار می کند، از لحاظ آماری بالتیمور در هر زمینه ای در رده آخر قرار دارد، کامینگز کاری برای بالتیمور نکرده به جز آنکه شیر آنجا را خشکانده است، اما عموم مردم بالتیمور از آنچه که وی در انجام وظایفش بدعمل کرده آگاهند.

ترامپ در ادامه نوشت: ناحیه نمایندگی کامینگز، تهوع آور، درهم ریخته و آلوده به موش های فاضلاب و خزندگان است، چنانچه وی وقت بیشتری برای بالتیمور می گذاشت، شاید وی قادر به پاکسازی این مکان بسیار خطرناک و کثیف می شد.

به گزارش ایرنا، ترامپ درودوره ریاست جمهوری خود مواضع نژادپرستانه ای را علیه مکزیکی ها و مسلمانان اتخاذ کرده است. همچنین متهم است که در جلسه ای با حضور ۶ نفر از سناتورهای آمریکایی در کاخ سفید به مردم کشورهای آفریقایی، هائیتی و السالوادور توهین کرده است. وی با اشاره به مهاجرت اتباع این کشورها به آمریکا گفته است چرا مردم کشورهایی را که چاه کثافت هستند به امریکا راه می دهیم؟

اظهارات ترامپ در خصوص اتباع آفریقایی با واکنش بسیاری از مقامات کشورهای این قاره و نهادهای حقوق بشری رو به رو شد و ترامپ را وادار کرد در دفاع از خود بگوید «من نژادپرست نیستم»

به تازگی نیز واکنش گسترده احزاب و افکار عمومی داخل و خارج آمریکا نسبت به مواضع نژادپرستانه ترامپ علیه چهار نماینده زن کنگره وی را وادار کرد تا در توییتی بنویسد: من هیچ تمایلی به سخنان نژادپرستانه ندارم.

ترامپ پیش از آن نیز در یک رشته توییت، آلکساندریا اوکازیو کورتز، ایلهان عمر، آیانا پرسلی و رشیده طلیب، نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا را مورد حمله قرار داده و به آنها گفته بود از "آمریکا بروند".

دیدگاه های ترامپ درباره این چهار زن دموکرات همچنین انتقاد «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را برانگیخت. مرکل گفت این نقطه نظرات، مغایر با چیزی است که وی «قدرت آمریکا» تلقی می کند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند