سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: مرزبانان آمادگی کامل برای جلوگیری از هرگونه تجاوز مرزی را دارند، اما کمبودهایی در مرز وجود دارد که نیاز به توجه ویژه دولت، استانداران و مسئولان استانی است.

او با اشاره به دیوارکشی مرز ایران و ترکیه گفت: زحمات و تلاش‌های مرزبانان برای میهن عزیزمان مثمر ثمره بوده؛ غیورمردان مرزبانی ناجا با تلاش شبانه روزی طی ۴ ماه گذشته، ۳۰ تن مواد مخدر کشف کرده اند که این نشان از اهمیت مراقبت و کنترل نوار مرزی توسط مرزبانان دارد.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه مرزبانی ناجا حامی کولبران است، تصریح کرد: کولبر با قاچاقچی تفاوت دارد؛ کسی که هنگام شب در مرز تردد می‌کند کولبر نیست، کولبر ساعت تردد و مجوز تردد در مرز دارد.

او گفت: با تلاش شبانه روزی مرزبانان آذربایجان غربی، عبور غیر مجاز، تخلفات و جرائم مرزی در استان کاهش یافته که این مهم نشان از فرهنگ سازی صحیح و کاربردی در نقاط مرزی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در  این دیدار ضمن آرزوی سلامتی برای مرزبانان خدوم و زحمتکش کشور، گفت: نیاز است توجه ویژه‌ای به کولبران در مرزها شود که با مدیریت صحیح باید کولبران را کنترل کرد.

وی اشتغال در نوار مرزی را مهم دانست و تصریح کرد: مرزنشینان حامی مرزبانان هستند و توجه ویژه به آنها، می تواند زمینه ساز تأمین امنیت پایدار در مرزها باشد که به لطف خداوند و عنایت فرمانده مرزبانی ناجا این مهم در مرزهای آذربایجان غربی به خوبی مشهود است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند