مهدی شریفی به هیچ‌وجه نتوانست روز‌های خوبی را در پرسپولیس سپری کند و درنهایت هم به شکلی نه چندان جالب از جمع سرخپوشان کنار رفت. سرمربی آرژانتینی پرسپولیس بعد از کنار گذاشتن سروش رفیعی و شایان مصلح، این‌بار مهدی شریفی را در فهرست مازاد تیمش قرار داد تا در کنارگذاشتن بازیکنانی که قرارداد داشتند، هت‌تریک کند.

این بازیکن که در پست وینگر و مهاجم در سال‌های اخیر در سپاهان، تراکتورسازی و پرسپولیس بازی کرده، در جمع شاگردان برانکو حتی یک گل هم به ثمر نرساند. او از ابتدای فصل گذشته با پرسپولیس قرارداد امضا کرد و به دلیل محرومیت این تیم از نقل‌وانتقالات تا نیم‌فصل منتظر شد تا وارد فهرست شود.

در نیم‌فصل دوم، اما برخلاف انتظار، برانکو از او استفاده زیادی نکرد. شریفی در چهار بازی و در مجموع ١٤٤ دقیقه به میدان رفت و حتی یک گل یا پاس گل به نام خود ثبت نکرد. این آمار ضعیف هم باعث نشد کالدرون در نگاه اول شریفی را در فهرست مازاد قرار دهد، اما بعد از این‌که در چند بازی تدارکاتی این مهاجم را آزمایش کرد، درنهایت تصمیم خود را درباره آخرین خروجی پرسپولیس گرفت.

با این‌که این روز‌ها پرسپولیسی‌ها با کمبود مهاجم دست و پنجه نرم می‌کنند، اما کالدرون ترجیح داد شریفی را به تیمی بفرستد که بیشتر شانس بازی داشته باشد. حالا فهرست سرخپوشان یک جای خالی برای جذب مهاجم خارجی دارد تا علیپور یک جایگزین در پرسپولیس داشته باشد! فعلا تنها علی علیپور در فهرست تیم کالدرون به‌عنوان مهاجم دیده می‌شود، چون شریفی و بودیمیر نسبت به فصل گذشته از این تیم جدا شده‌اند.

باید دید با وجود عملکرد نه‌چندان مناسب پرسپولیس در جام شهدا و مشکل گلزنی این تیم، کالدرون چه تصمیمی برای خط حمله تیم خود خواهد گرفت و آیا تا شروع فصل، یک مهاجم ششدانگ خارجی به جمع شاگردان این مربی آرژانتینی اضافه می‌شود یا خیر.

 

این مطلب برایم مفید است