یکی از خبرگزاری‌های داخلی ساعاتی پیش مدعی شد که از سه ماه قبل اخباری مبنی بر رایزنی مالک خانه احمد شاملو با شهرداری تهران برای تخریب آن انتشار یافته و حالا شهرداری هم برای آن مجوز گودبرداری صادر کرده است.

ماجرای صدور مجوز تخریب خانه شاملو چیست؟

محمدرضا دهداری پور شهردار منطقه ۶ شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با تکذیب صدور مجوز تخریب این بنا گفت: ما به هیچ سازمان و یا شخص حقیقی مجوزی جهت تخریب و نوسازی خانه احمد شاملو نداده‌ایم.

شهردار منطقه ۶ شهرداری تهران با اشاره به مطالعاتی که مشاور پروژه گذر صنایع دستی انجام داده است، گفت: ما به شدت دنبال شرایطی هستیم که بتوانیم از بنا‌های تاریخی و یا دارای ارزش حفاظت کنیم.

او با بیان اینکه خانه احمد شاملو جزء بنا‌های دارای ارزش تاریخی است، تصریح کرد: در مطالعات شرکت مشاور خیابان ویلا تشخیص داده‌اند که این ملک و چند بنای دیگر حفظ شوند.

خانه احمد شاملو در تقاطع خیابان ویلا و خسروی قرار گرفته است و این اولین بار نیست که موضوع ساخت و ساز خانه مشاهیر و هنرمندان خبر ساز می‌شود.

پیش از این هم شرایط نا مناسب خانه نیما یوشیج و چالش بین مالک و شهرداری خبر ساز شده بود و وضعیت این خانه ارزشمند را شبیه یک خرابه کرده بود.

اکنون وضعیت خانه احمد شاملو هم در آستانه تبدیل به زباله دانی است، خانه‌ای که درب آن با زنجیر بسته شده و شیشه پنجره‌هایش شکسته است.

این مطلب برایم مفید است