«حمید بعیدی‌نژاد» سفیر ایران در لندن در پیامی توییتری به ناکامی سیاست خارجی «جرمی هانت» وزیر امور خارجه سابق انگلیس اشاره کرد.

وی به سیاست خارجی هانت در قبال ایران اشاره کرد و نوشت: «در دوران صدارت (جرمی) هانت، وزیر خارجه انگلیس، سیاست انگلیس در قبال ایران کاملاً شکست‌خورده بود. بعد از اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف نفتکش ایران، تنش‌ها افزایش یافت و تقابل در خلیج‌فارس به اوج خود رسید. تلاش‌های زیادی باید برای کاهش تنش و پیش رفتن به سوی درک بهتر نیاز است».

بعیدی نژاد ادامه داد: «آقای (جرمی) هانت، همچنین نتوانست کمکی به آزادی نازنین زاغری راتکلف بکند، زیرا نقش خود را بعنوان یک دیپلمات با نقش سیاستمداری که لفاظی‌هایی‌هایش با هدف راضی کردن عموم، طراحی شده، اشتباه گرفته است. اگر به دیپلماسی وزیر خارجه قبل از خود ، ادامه می‌داد، شاید پرونده وی (نازنین زاغری) حل شده بود».

زاغری که از سال ۱۳۹۵ به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام و تلاش برای براندازی نرم بازداشت و به ۵ سال زندان محکوم شده هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. این شهروند دوتابعیتی هنگام بازداشت به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد.

 

این مطلب برایم مفید است