روزنامه تایمز آو اسرائیل امروز (شنبه) با اعلام این خبر نوشت: نروژ و ۶ کشور اروپایی در سازمان ملل به دو قطعنامه محکومیت اسرائیل برای نقض حقوق زنان و حقوق  بشر رای دادند. فقط رژیم صهیونیستی در جلسه روز پنجشنبه "شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل" توسط ۵۴ کشور به عنوان ناقض حقوق بشر و مخل ایجاد برابری اجتماعی در میان زنان فلسطینی مورد محکومیت قرار گرفت.

 

فرانسه، هلند، دانمارک، ایرلند، لوگزامبورگ و مالت به کشورهای ایران، روسیه، چین و عربستان در حمایت از این قطعنامه پیوستند. در این قطعنامه آمده است که اشغال گری اسرائیل همچنان مانعی بزرگ برای زنان و دختران فلسطینی در تحقق حقوقشان است.

 

همچنین قطعنامه مصوب دیگری "پیامدهای اجتماعی اشغالگری" رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار داد.  

 

در جلسه روز پنجشنبه سازمان ملل فقط آمریکا و کانادا به این قطعنامه رای منفی دادند.

رژیم صهیونیستی از زمان اشغال اراضی فلسطینی ها در سال ۱۹۶۷ هزاران زن و دختر فلسطینی را بازداشت کرده است؛ در حالیکه اکنون دهها زن فلسطینی بخاطر مبارزه با اشغالگری های رژیم صهیونیستی در زندان های اسرائیل به سر می برند.

زنان فلسطینی بیش از ۷۰ سال دوشادوش مردان علیه اشغالگری صهیونیستها و ظلم های ناشی از آن در سرزمینهای اشغالی فلسطینی مبارزه می کنند، ولی پیشتر این مبارزات خیلی کم از سوی جامعه جهانی مورد توجه قرار گرفته بود.

حضور در تظاهرات و برنامه های اعتراضی، دستگیری و تحمل زندان های رژیم صهیونیستی و آوارگی تنها بخشی از مسایل و مشکلات زن امروز فلسطینی است که با آن دست و پنجه نرم می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند