حجت الاسلام والمسلمین قادر محمدی در خطبه‌های نماز جمعه چهارم مرداد چهارباغ با گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به حکم امام امت و به امامت آیت الله طالقانی در تهران گفت: نماز جمعه قبل از هر چیز یک عبادت بزرگ دسته‌جمعی است و اثر عمومی‌ عبادات را که تلطیف روح و جان و شستن دل از آلودگی‌های گناه و زدودن زنگار معصیت از قلب را در بردارد، به خصوص اینکه مقدمتاً دو خطبه دارد که مشتمل بر انواع مواعظ و اندرزها و امر به تقوی و پرهیزگاری است.

وی ادامه داد: نماز جمعه از نظر اجتماعی و سیاسی، یک کنگره عظیم هفتگی است که بعد از کنگره سالانه حج، بزرگترین کنگره اسلامی است، به همین دلیل در روایتی که از پیغمبر اکرم (ص) نقل شده، آمده است که نماز جمعه حج کسانی است که قادر به شرکت در مراسم حج نیستند.

محمدی در ادامه با بیان ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی در جامعه با تقدیر از نیروهای امنیتی و قضایی به جهت برخورد شایسته با متخلفین در شهرداری  چهارباغ گفت: از مسئولین قضایی می‌خواهم پروژه‌های عمرانی که توسط شهرداری طی سال‌های ۹۳ و۹۴ وحتی بعد آن صورت گرفته را کارشناسی کنند چرا که طبق اظهار نظر بعضی از مطلعین در برخی پروژه‌ها برآوردهای اولیه و همچنین اجرای پروژه توسط پیمانکاران با پنج برابر قیمت واقعی بر اساس فهرست بها سال اجرا صورت گرفته است.

امام جمعه چهارباغ افزود: مجریان پروژه  به مردم توضیح دهند چگونه خرید یک تیر برق بتنی در سال ‌۹۳، هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود و در سال ۹۴، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در حالی که در فهرست بهای سال زیر یک میلیون تومان قیمت دارد و ‌نتیجه آن می‌شود پروژه‌هایی که می‌شد با ۱۰۰میلیون تومان اجرایی شود با ۵۰۰ میلیون تومان اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: مجریان پروژه‌ها به مردم جواب دهند چرا در برآوردهای اولیه و اجرای پروژه طبق اسناد موجود عرض جاده‌ای که حدود شش متر است، ۱۴ متر اعلام شده و نتیجه اینکه هزینه چهار برابری در پروژه  صورت گرفته است، به مردم بگویند این پول‌ها به جیب چه کسانی رفته است؟

وی ادامه داد: مردم از استان‌های دیگر جهت خرید گل و گیاه و نهال به چهارباغ مراجعه می‌کنند ولی متاسفانه در سال‌های ۹۳ و۹۴ با تبانی‌های صورت گرفته اغلب گل وگیاه و نهال فضای سبز چهارباغ از شهرستان‌های دور دست توسط دوستان اشخاص با قیمت‌های بالا صورت گرفته است، مگر چه اتفاقی می‌افتاده که از ۱۵۰ نهالکار وگلخانه‌دار چهارباغ خرید نشده است، آیا این جفا در حق مردم محروم چهارباغ، ملک آباد ومهدی آباد وگلخانه داران  منطقه نیست؟ آیا فکر نمی کردند که آه مظلوم روزی گریبان گیرشان خواهد شد.

محمدی تصریح کرد: مردمان رنج دیده‌ از بوی بد فاضلاب در ملک آباد و مهدی آباد آسایش ندارند، با قسمتی از این پول‌ها در سالیان گذشته تصفیه خانه مهدی آباد تکمیل می‌شد.

امام جمعه چهارباغ ادامه داد: به جوانان پاسخ دهند در حالی که بیکاری دامنگیر اغلب خانواده‌هاست شخصی به واسطه تبانی از شهرستان دیگر با سه مهر ژلاتینی بیاید و چند صد میلیون پروژه اجرا کند و برای شهرداری خرید نماید، مگر شهرداری کار پرداز نداشت که یک خانم محترمه با تبانی خریدها را انجام دهد؟

وی خاطرنشان کرد: راستی به مردم بگویند ۵۵۰۰ کیلو رنگ را در کجا استفاده کرده اند؟ البته مطلب فراوان است ‌که در آینده به عرض مردم خواهد رسید.

امام جمعه چهارباغ تصریح کرد: این اسناد توسط برخی دلسوزان جدیداً از بایگانی‌های اشخاص خارج شده است و مردم یقین داشته باشند که اگر زودتر از اینها مطلع بر این مسایل می‌شدیم یقیناً زودتر اقدام می‌کردیم.

محمدی در پایان از توجه ویژه استاندار البرز به بخش چهارباغ قدردانی کرد.

 

این مطلب برایم مفید است