محسن هاشمی با حضور در مسجد فخریه محله منیریه پس از بازدید از این حوزه ، امکان رای دوباره افراد در شعب را تست کرد که مشخص شد هیچ شهروندی نمی‌تواند در دو شعبه در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران شرکت کند.

وی همچنین در سخنانی گفت: خوشحالم در کنار همکارانم و مردم در این انتخابات شرکت کردم. من صبح امروز ساعت ۸:۱۰ در مسجدی در کاشانک که محله سکونت ما آنجا قرار گرفته رای خود را دادم و توصیه می‌کنم که اهالی هر یک از محلات در محله خود رای بدهند.

وی افزود: پس از رای دادن از برخی شعب انتخابات بازدیدی داشتم که خوشبختانه از صبح تمام عوامل برگزاری انتخابات در شعب حضور داشتند. هویت افراد در ابتدا چک می‌شد و در مرحله بعد از لیستی که وجود داشت شهروندان به ۹ نفر در محلات خود رای دادند.

وی ادامه داد: در ادامه بازدیدها در ستاد اجرایی منطقه ۹ حاضر شدم که همه عوامل در ستاد مرکزی منطقه در محل سوله بحران این منطقه حضور داشتند. این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود و آمار و اطلاعات به شرکت کنندگان به صورت آنلاین قابل دسترسی است. به این ترتیب در منطقه ۹ در همان ساعات ابتدایی ۶۰۰ نفر رای داده بودند که ۳۰ درصد آنها بانوان بودند. البته اطلاعات رای شهروندان به افراد تا پایان انتخابات قابل دسترسی نخواهد بود و تنها آمار شرکت کنندگان قابل مشاهده است.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص آمار پایین ثبت نام کنندگان در این انتخابات گفت: حضور مردم در شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی موجود قطعا می‌تواند نقش موثر بین‌المللی داشته باشد. باید از آقای مسجدجامعی رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران نیز قدردانی کنیم که تجارب گذشته خود را در اختیار اعضای جدید قرار دادند.

وی افزود: این انتخابات برای اولین بار به صورت الکترونیک برگزار می‌شود. در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران از مجلس، دولت و شوراهای شهر و روستا نهایتا همه به شورایاری‌ها ختم می‌شود. شوراهای شهر و روستا نیز ۲۰ سال به طول انجامید تا به شرایط امروز برسد. لذا باید تلاش کنیم شورایاری‌ها نیز به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند