النشره گزارش داد، پس از آنکه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از توقف اجرای قراردادهای امضا شده با رژیم صهیونیستی سخن گفت، حماس به آن واکنش نشان داد.

به دنبال این تصمیم، حماس از آن به شدت استقبال کرد و با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تصمیم محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در توقف اجرای قراردادهای امضا شده با اسرائیل گامی در مسیر درست است و به موازات خواسته‌های مرحله دشواری است که در حال حاضر آرمان فلسطین با آن روبرو است این به مثابه اصلاح روند اشتباهی است که اوضاع فلسطین را به مرحله دشوار کنونی رسانده است.

حماس بیان کرد: آنچه مردم ما خواستار آن است؛ اقدامات عملی، واقعی و فوری است که این تصمیم‌ها را به عمل تبدیل می‌کند و در چارچوب یک برنامه عملی، با اعلام فوری تشکیل دولت وحدت ملی و توقف هماهنگی با اشغالگران و آزادی همه زندانیان سیاسی آغاز خواهد شد؛ برای بحث در مورد راه‌های هماهنگ کردن اقدام مشترک و اتخاذ یک استراتژی مبتنی بر گزینه مقاومت در برابر معامله قرن و مقابله با مصائبی که بر سر ملت فلسطین آمده است و ملت فلسطین را از جنایات رژیم صهیونیستی محافظت می‌کند.

گفتنی است که محمود عباس روز گذشته پس از نشست رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین، گفت: پس از رایزنی‌ها تصمیم گرفتیم اجرای تمام قراردادهای امضا شده با اسرائیل را متوقف کنیم؛ ما در برابر برنامه‌ها و تلاش‌هایی که هدف از آن، تغییر حقایق موجود به ویژه در قدس اشغالی است، تسلیم نخواهیم شد.

وی با بیان این که دولت آمریکا حامی تجاوزات رژیم اشغالگر است: تصریح کرد که ما تسلیم معامله ننگ و عار نخواهیم شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد که بدون احقاق حقوق ملت فلسطین، هیچ صلح و امنیتی در منطقه و دنیا وجود نخواهد داشت.

اظهارات ابومازن در خصوص توقف تمام قراردادهای امضا شده با رژیم صهیونیستی در حالی است که روز دوشنبه نیروهای اسرائیلی خانه فلسطینیان در شرق قدس اشغالی را تخریب کردند؛ اقدامی که واکنش‌های اعتراض آمیز سازمان‌های بین المللی، کشورهای اروپایی، احزاب و دولت‌ها را به دنبال داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند