چند ماهی از حذف عادل فردوسی‌پور و برنامه نود می‌گذرد. بعد از اتمام برنامه و تا پیش از اینکه عادل فردوسی‌پور در جشن حافظ موفق به کسب جایزه‌‎ بهترین چهره تلویزیونی شود، عادل فردوسی‌پور و برنامه نود، حسابی از حاشیه‌ها دور بودند، اما این روزها به آن‌ها تهمت‌هایی با ژست افشاگری زده می‌شود و عادل فردوسی‌پور، این روزها شرایط بدی را تجربه می‌کند.

 

«رکب سال» و فردوسی‌پور؛ حرف منصوریان یکی نیست!

علیرضا منصوریان یکی از کسانی است که در چند روز اخیر علیه عادل فردوسی‌پور مصاحبه کرده و درباره دوران ناموفق حضورش در استقلال توضیحاتی ارائه کرده. منصوریان در مصاحبه اخیر خود، حسابی به برنامه نود تاخته و برنامه‌ نود را دلیلی برای کشیده شدن اعتراض‌های هواداران استقلال، از فضای مجازی به ورزشگاه دانسته و به‌نوعی عادل را مقصر جدایی خودش از استقلال معرفی کرده. منصوریان اما فراموش کرده که در آن برنامه نود، خودش اعلام کرد که هوادارانی که در بازی قبل و مقابل پدیده در ورزشگاه آزادی، شعار حیا کن، رها کن سر دادند، حق داشتند و او کاملا آن‌ها را درک می‌کند، اما حالا که زمان زیادی از آن دوران گذشته و موضوع تا حدی فراموش شده، منصوریان این ادعا را مطرح کرده و به‌جای اینکه نتایج بد را علت ناکامی خود و اعتراض هواداران بداند، برنامه نود را متهم کرده است.

منصوریان اما حرف‎های عجیب دیگری هم مطرح کرده و گفته که قرار نبود آن شب جز من و افتخاری کسی درباره شرایط استقلال صحبت کند و قصدش این بوده که از حاشیه دوری کند و شرطش هم برای روی خط آمدن این بوده. منصوریان روی خط برنامه از ملکی، عضو سابق هیئت مدیره استقلال، اسم برد و از دخالت‌های ملکی در تمرین خبر داد و گفت که او باعث شده که برخی بازیکنان به‌جایی که به تمرین بیایند در باشگاه حاضر شوند. این حرف‌های منصوریان بود که شرایط و جو برنامه را تغییر داد و باعث شد تا ملکی روی خط بیاید و شرایط بد استقلال برای همه مشخص شود و افشاگری‌هایی در آن برنامه صورت بگیرد. آیا حالا که منصوریان نتوانسته خودش را کنترل کند و استقلال را در آن زمان به ته دره حواشی انداخته، مقصر است یا برنامه نود که به همه‌ کسانی که اسمی از آن‌ها آورده شده، فرصت حرف زدن داده تا حق همه رعایت شود؟

اتهام از جانب یک روزنامه؛ دست عادل در جیب مردم!

ابتدای این هفته بود که یک روزنامه ادعا کرد که عادل فردوسی‌پور در چالش شفافیت قرار گرفته و باید درمورد درآمد ۳۰ میلیاردی برنامه نود، توضیحاتی ارائه دهد. چند ساعت بعد، سایت برنامه نود با انتشار بیانیه‌ای به ادعاهای مطرح شده واکنش نشان  داد و ادعاهای مطرح شده را « ناصحیح، غیر مستدل، به دور از انصاف، اخلاق و اصول کار رسانه‌ای» دانست و بعد از آن هم شرکت‌های مجری سایت، اپلیکیشن و کانال تلگرامی این برنامه نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و با استدلال، جوابیه خود را منتشر کردند و پاسخ این روزنامه را دادند.

عادل در قامت مقصر

علی اکبر طاهری، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس هم چند هفته قبل و در مصاحبه‌ای بدون اینکه اسمی از برنامه یا شخصی بیاورد، چند ادعای عجیب مطرح کرد که از صحبت های او این طور برداشت می شد که منظورش عادل فردوسی‌پور و برنامه نود است. او در قسمتی از مصاحبه خود، برنامه‌ای را که شب قبل از شکست سنگین پرسپولیس در نیمه نهایی آسیا، پخش شد را مقصر اصلی این شکست دانست و از روحیه بد بازیکنان بعد از تماشای این برنامه خبر داد. البته طاهری به این سوال‌ که چرا بازیکنان را مدیریت نکرده‌اند که تا دیروقت برنامه نود را تماشا نکنند که روحیه‌شان بهم بریزد یا اینکه چرا آن‌ها در آن زمان بازیکنان را از فضای مجازی دور نگه نداشتند تا ذهن و تمرکزشان بهم نریزد، پاسخ نداد و ترجیح داد مقصر اصلی شکست پرسپولیس در آن بازی را یک برنامه تلویزیونی بداند.

با توجه به تعطیلی برنامه نود و کوتاه بودن دست عادل فردوسی پور از شفاف سازی وقایع مختلف در فوتبال ایران، به نظر می رسد که حالا عده ای قصد جبران کردن شفاف سازی های چندین و چند ساله عادل را دارند و زمان را برای ایراد گرفتن از این مجری و برنامه اش مناسب می دانند.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند