رابرت مولر روز چهارشنبه در کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد تا به ابهامات متعددی که درباره ۲ سال تحقیق و گزارش دستکاری شده وی پاسخ دهد.

دو موضوع دخالت روسیه در انتخابات و همچنین دخالت ترامپ در روند قضائی و تحقیقاتی، محور سوالات نمایندگان متقاضی این نشست بودند تا شهادت مولر را رو در رو و بدون واسطه بشنوند.

مولر در این نشست تأیید کرد که ترامپ درخواست وی برای ادای توضیح را نادیده گرفته و به آنها پاسخی نداده است.

وی همچنین تأیید کرد در طول تحقیقات، ترامپ از طریق یکی از اعضای شورای امنیت ملی مک کاهن خواستار برکناری وی شده بوده است.

مسئول کمیته تحقیقات انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که چرا ترامپ خواستار برکناری وی شده بوده است، گفت نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم.

مولر که در گزارش‌های خود تصریح کرده بود نتوانسته است به شواهدی داخل بر دخالت روسیه در انتخابات برسد، اظهار کرد: من ترامپ را تبرئه نکرده‌ام.

وی درباره اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه مولر خواستار ریاست بر اف بی آی بوده است، گفت: این مساله مربوط به زمانی است که او هنوز کاندیدای ریاست جمهوری نشده بود.

مسئول کمیته تحقیقات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به تلاش یکی از نمایندگان جمهوری خواه برای ارتباط دادن دوستی مولر با جیمز کومی رئیس پیشین اف بی آی که ترامپ او را برکنار کرد، به مساله تحقیقات، گفت: روابط شخصی در مسائل کاری وزارت دادگستری دخالت ندارد.

این نشست همچنان ادامه دارد و دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در تلاشند هر یک بر اساس سیاست‌های مخالفت و موافقت با ترامپ، از ادای شهادت بازرس مولر بهره برداری لازم را داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند