تنها امیدمان به کاهش جزئی قیمت‌ها در  بازار خودرو بود که آن هم بعد از یکی دو هفته به کلی متوقف شده و امروز تقریبا شاهد هیچ تغییر قیمتی در مورد محصولات ایران خودرو نیستیم. محصولات سایپا امروز تا یک میلیون تومان تغییر را تجربه کرده‌اند. قیمت پراید هاچ‌بک کمی افزایش یافته و ساینا کمی ارزان شده است. محصولات مدیران خودرو بدون تغییر سر جایشان ایستاده‌اند و قیمت جک S۵ از سری محصولات کرمان موتور با کاهش یک میلیون تومانی روبرو است.

 

قیمت روز محصولات سایپا

 

به نوشته فرارو محصولات سایپا امروز تا یک میلیون تومان تغییر قیمت دارند. بعضی از آن‌ها گران شده‌اند و بعضی رو به ارزانی گذاشته‌اند. امروز قیمت ساینا در بازار خودرو بیشترین تغییرات را در بین محصولات سایپا به خود اختصاص داده است. این ماشین که دیروز در بازار ۵۸ میلیون تومان فروخته می‌شد، امروز با کاهش یک میلیونی به ۵۷ میلیون تومان رسیده و بیش از پیش به قیمت مصوب کارخانه یعنی ۵۶ میلیون تومان نزدیک شده است.  

امروز قیمت تیبا صندوق‌دار نسبت به روز قبل تغییری پیدا نکرده و همچنان ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. در طرف مقابل تیبا ۲ با کاهش ناچیز ۵۰۰ هزار تومانی مواجه است و امروز در بازار با قیمت ۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

قیمت روز پراید

 

قیمت پراید امروز چهارشنبه دوم مرداد تغییری نسبت به روز‌های قبل پیدا نکرده و همچنان ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. این در حالی است که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول پرفروش تنهی ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و شاهد یک اختلاف قیمت هفت میلیونی بین بازار و کارخانه هستیم. پراید وانت وضعیت مشابهی دارد و تغییری در قیمت آن به وجود نیامده. این ماشین همچنان ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و حدود سه میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. وضعیت پراید هاچ‌بک بدتر است. قیمت روز سایپا ۱۱۱ افزایش پیدا کرده و ۴۰۰ هزار تومان گران شده است. امروز پراید هاچ‌بک در بازار با قیمت ۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و نشان می‌دهد این خودرو بار دیگر هوای کانال ۵۰ میلیونی به سرش زده.

 

قیمت روز محصولات سایپا چهارشنبه دوم مردادماه مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو

قیمت امروز (تومان)

قیمت روز گذشته (تومان)

 قیمت کارخانه (تومان)

پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱

۴۹,۹۰۰,۰۰۰

۴۹,۵۰۰,۰۰۰

۳۹,۶۸۱,۰۰۰

پراید سایپا ۱۳۱

۴۴,۳۰۰,۰۰۰

۴۴,۳۰۰,۰۰۰

۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 

پراید وانت سایپا ۱۵۱

۴۳,۵۰۰,۰۰۰

۴۳,۵۰۰,۰۰۰

۴۰,۲۱۳,۰۰۰

تیبا صندوق‌دار

۵۱,۵۰۰,۰۰۰

۵۱,۵۰۰,۰۰۰

۴۲,۷۴۳,۰۰۰

تیبا ۲

۵۶,۷۰۰,۰۰۰

۵۷,۲۰۰,۰۰۰

۵۰,۶۰۳,۰۰۰

ساینا

۵۷,۰۰۰,۰۰۰

۵۸,۰۰۰,۰۰۰

۵۵,۹۴۳,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو

کاهش قیمت روزانه محصولات ایران خودرو به کلی متوقف شد. امروز تقریبا شاهد هیچ تغییری در قیمت محصولات خودرو نیستیم و صرفا یکی دو مورد قیمت‌ها تغییر پیدا کرده است. امروز رانا با کاهش ناچیز ۵۰۰ هزار تومانی تنها ماشین در بین محصولات ایران خودرو است که کمی ارزان شده و حالا با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشت قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود ۱۰ میلیون تومان پایین‌تر و تنها ۶۷ میلیون تومان است.  

امروز پژو ۴۰۵ GLX در بازار ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و حدود هشت میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز تقریبا یک میلیون تومان بالاتر و برابر با ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که نشان دهنده اختلاف هفت میلیونی قیمت این خودرو با قیمت مصوب کارخانه است. فاصله قیمت بازار و کارخانه در مورد پژو ۴۰۵ SLX بیشتر به نظر می‌رسد. با اینکه قیمت مصوب کارخانه برای پژو ۴۰۵ SLX حدود ۶۸ میلیون تومان است، اما این خودرو با اختلاف ۱۱ میلیونی در بازار ۷۹ میلیون تومان فروخته می‌شود.  

 

در بین محصولات ایران خودرو، دنا که عنوان خودرو ملی را یدک می‌کشد، بیشترین اختلاف را بین قیمت بازار و قیمت مصوب کارخانه از آن خود کرده است. قیمت روز دنا معمولی تیپ ۲ در بازار ۱۰۹ میلیون تومان است و این در حالی است که کارخانه این خودرو را تنها ۶۶ میلیون تومان قیمت گذاری کرده. به عبارتی دنا معمولی تیپ ۲ در بازار حدود ۴۳ میلیون تومان بالاتر از آنچیزی که باید قیمت دارد. وضعیت دنا پلاس توربو آنچنان مطلوب‌تر نیست. این ماشین توسط کارخانه حدود ۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، اما وقتی سری به بازار خودرو بزنید، برای خرید آن باید دست کم ۱۶۳ میلیون تومان پول خرج کنید که حدود ۷۳ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است.

امروز پژو پارس در بازار حدود ۱۲ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه و حدود ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت روز سمند LX در بازار ۷۴ میلیون تومان است و این در حالی است که کارخانه آن را هشت میلیون تومان ارزان‌تر و حدود ۶۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.  

قیمت روز پژو ۲۰۶ در بازار مثل دیگر محصولات ایران خودرو تغییر چندانی نکرده و امروز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۷۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود ۱۲ میلیون تومان پایین‌تر و ۶۷ میلیون تومان اعلام شده. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که چند وقتی است از کانال ۱۰۰ میلیونی خداحافظی کرده، امروز روی ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاده که حدود ۱۳ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین پژو ۲۰۶ صندوق‌دار در بازار حدود ۹۲ میلیون تومان فروخته می‌شود که تقریبا ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است.  

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو چهارشنبه دوم مردادماه مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو

قیمت امروز (تومان)

قیمت روز گذشته (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

وانت آریسان

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۱,۵۰۰,۰۰۰

سمند LX

۷۴,۰۰۰,۰۰۰

۷۴,۰۰۰,۰۰۰

۶۶,۷۷۰,۰۰۰

سمند EF۷

۸۴,۷۰۰,۰۰۰

۸۴,۷۰۰,۰۰۰

 حاشیه بازار

پژو GLX ۴۰۵

۷۱,۵۰۰,۰۰۰

۷۱,۵۰۰,۰۰۰

۶۳,۱۵۸,۰۰۰

پژو GLX ۴۰۵ دوگانه سوز

۷۲,۵۰۰,۰۰۰

۷۲,۵۰۰,۰۰۰

۶۵,۵۷۸,۰۰۰

پژو SLX ۴۰۵

۷۹,۰۰۰,۰۰۰

۷۹,۰۰۰,۰۰۰

۶۷,۸۸۸,۰۰۰

پژو پارس

۹۰,۰۰۰,۰۰۰

۹۰,۰۰۰,۰۰۰

۷۸,۳۳۸,۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۷۸,۸۰۰,۰۰۰

۷۸,۸۰۰,۰۰۰

۶۷,۲۸۳,۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۹۲,۵۰۰,۰۰۰

۹۲,۵۰۰,۰۰۰

۷۹,۴۱۸,۰۰۰

پژو ۲۰۶ صندوقدار

۹۱,۹۰۰,۰۰۰

۹۱,۹۰۰,۰۰۰

۸۰,۷۵۴,۰۰۰

رانا

۷۷,۰۰۰,۰۰۰

۷۷,۵۰۰,۰۰۰

۶۷,۴۴۰,۰۰۰

دنا تیپ ۲

۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰

۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰

۶۶,۰۰۰,۰۰۰

دنا پلاس توربو

۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰

۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰

۸۹,۹۰۰,۰۰۰

پژو ۲۰۷ دنده‌ای

۱۱۷,۰۰۰,۰۰۰

۱۱۷,۰۰۰,۰۰۰

۹۶,۷۳۰,۰۰۰

پژو ۲۰۷ اتوماتیک

۱۵۳,۰۰۰,۰۰۰

۱۵۳,۰۰۰,۰۰۰

حاشیه بازار

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو

قیمت روز محصولات مدیران خودرو در بازار آزاد بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده است. امروز MVM ۳۱۵  هاچ‌بک در بازار ۱۲۵ میلیون تومان قیمت دارد و حدود ۱۵ میلیون پایین‌تر از قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. امروز فعالان بازار خودرو MVM X۳۳ را با قیمت ۲۲۳ میلیون تومان معامله می‌کنند و کاری به کار قیمت مصوب ۲۳۶ میلیون تومانی آن ندارند.  

قیمت روز MVM X۲۲ شرایط مشابهی با دیگر محصولات مدیران خودرو دارد. مدل دنده‌ای این خودرو در بازار ۱۵۰ میلیون تومان است و مدل دنده اتومانیک آن با اختلاف ۳۸ میلیونی، روی ۱۸۸ میلیون تومان ایستاده است. این در حالی است که قیمت مصوب کارخانه برای مدل دنده‌ای MVM X۲۲ حدود ۱۶۲ میلیون و برای مدل اتوماتیک آن حدود ۱۹۶ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.  

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو چهارشنبه دوم مردادماه مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو

قیمت روز بازار (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

MVM ۳۱۵ هاچ‌بک

۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰

۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۲۲ دنده‌ای

۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۲۲ اتوماتیک

۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰

۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰

ام وی ام X۳۳

۲۲۳,۰۰۰,۰۰۰

۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات کرمان موتور

قیمت روز انواع جک در بازار آزاد تغییر چندانی نسبت به روز گذشته ندارد و امروز صرفا شاهد کاهش ناچیز یک میلیون تومانی در قیمت جک S۵ اتوماتیک هستیم. جک J۴ همچنان مثل روز‌های گذشته ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد و جک S۳ در بازار با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه کرمان موتور برای محصولاتش عموما چند ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت این محصولات در بازار آزاد است.  

 

قیمت روز محصولات کرمان موتور چهارشنبه دوم مردادماه مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو

قیمت روز بازار (تومان)

قیمت روز گذشته (تومان)

قیمت کارخانه (تومان)

جک J۴ اتوماتیک

۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰

جک S۳ اتوماتیک

۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰

۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰

۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰

جک S۵ اتوماتیک

۲۶۶,۰۰۰,۰۰۰

۲۶۷,۰۰۰,۰۰۰

۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند