رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه، امروز چهارشنبه دوم مرداد ماه با دادستان کل کشور دیدار و موضوعات و مسایل مربوط به نظام مالیاتی را مورد بحث قرار دادند.

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در این دیدار، بر ضرورت آسیب‌شناسی دقیق و علمی وضع موجود به منظور حل مشکلات و مسایل جاری اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام مالیاتی از اولویت‌های مهم است و دادستانی کل کشور، از هیچ کمک و مساعدتی در جهت تحقق اهداف نظام مالیاتی به ویژه مبارزه با فرار مالیاتی و برقراری عدالت مالیاتی، دریغ نمی‎کند.

وی با اعلام آمادگی این دستگاه مبنی بر همکاری، تعامل و تبادل تجربیات میان سازمان امور مالیاتی کشور و دادستانی کل کشور، اظهار داشت: بی تردید اعتماد عمومی یک سرمایه اجتماعی است که مسیر تحقق اهداف کلان کشور در همه زمینه‌ها را هموار می سازد.

امید علی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این دیدار، گزارشی از اهداف، ماموریت ها و دستاوردهای نظام مالیاتی در حوزه های مختلف ارایه کرد و گفت: هم اکنون توسعه و ارتقای زیرساخت های فرایندی و اطلاعاتی سازمان در دستور کار قرار دارد که با اجرای آن، عملاً شاهد شفاف شدن لایه های مختلف اقتصاد کشور، کاهش فرارهای مالیاتی و افزایش درآمدهای کشور خواهیم بود.

پارسا تصریح کرد: در حال حاضر، هوشمند سازی مبتنی بر ریزداده ها از مهمترین برنامه های این سازمان محسوب می شود و در تلاش هستیم در حداقل زمان ممکن، اشراف اطلاعاتی ممیزان مالیاتی بر فعالیت های اقتصادی را ارتقا ببخشیم.

وی در ادامه به نمونه ای از همکاری ها و تجربیات موفق مربوط به تعامل سازمان امور مالیاتی و دادستانی کل کشور در یکی از استان های کشور اشاره کرد و گفت: بی تردید این شکل از همکاری دوجانبه و موفق، می تواند به الگویی قابل تسری به تمامی استان ها مطرح شود و عزم سازمان امور مالیاتی کشور برای توسعه همکاری ها با همه دستگاه ها و نهادهای قضایی و انتظامی در جهت هم افزایی هر چه بیشتر، جدی است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند