چندی پیش بود که هیئت عالی رتبه‌ای از ایران برای حضور در یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های فناورانه روسیه وارد این کشور شد. این هیئت بلندپایه به ریاست سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و همراهی چند شرکت دانش بنیان در نمایشگاه روسیه شرکت کردند.

آکو کشاورزی مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیانی که همراه با ستاری در سفر روسیه حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌  درباره محصولی که شرکت او موفق به تولید شده است، اظهار کرد: شرکت دانش بنیان ما توانسته محصول شبیه‌ساز رانندگی و پرواز را برای اولین بار در ایران تولید کند.

وی ادامه داد: این محصول تمام ایرانی، خلاقیت و مهندسی بالایی دارد و می‌تواند با سایر محصولات خارجی در حوزه خود به رقابت بپردازد، کما اینکه در سفر روسیه توانستیم با طرف خارجی خود برای افزایش همکاری‌ها به تعاملاتی برسیم.

شعبات شبیه ساز ایرانی به زودی افتتاح می‌شوند

کشاورزی با بیان اینکه این محصول در چندین بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: محصول شبیه‌ساز در بخش‌های  آموزشی، تفریحی، ورزشی و توانبخشی قابل استفاده است که در حال حاضر بخش تفریحی آن فعال شده است و به زودی شعبه های مختلف این شبیه‌ساز همانند شعبه های جهانی در سراسر ایران ساخته می‌شوند.

مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان ادامه داد: این محصول برای ما سودآوری بسیار بالایی دارد و با هزینه‌ای پایین و کیفیتی بسیار بالا ساخته شده است؛ در واقع می‌تواند نیاز روز عده زیادی از مردم را پاسخگو باشد؛ البته این محصول  شبیه سازی مجازی، نیازی به سخت‌افزار پیچیده ندارد،  بلکه همراه با توان جوانان ایرانی و با خلاقیت آنها ساخته شده است.

انجام برنامه توان بخشی به کمک  شبیه ساز ایرانی

وی با اشاره به کمکی که این محصول در بحث توانبخشی از خود ارائه می‌دهد، تصریح کرد: در شرایط توانبخشی می‌توان از این محصول واقعیت مجازی استفاده کرد؛ افرادی که نیازمند توانبخشی هستند به کمک این دستگاه بدون نیاز به حضور مربی می‌توانند کار خود را انجام دهند.

کشاورزی ادامه داد: در این شرایط افراد به کمک واقعیت مجازی در فضایی مجزا قرار می‌گیرند و یک مربی شخصی به آنها آموزش می‌دهد.

مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان یادآوری کرد: به دنبال این هستیم تا بحث توانبخشی را رونق دهیم و تا یک سال آینده این برنامه به صورت صددرصدی اجرایی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند