محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران، درباره موضوع جلسه روز یکشنبه با رییس جمهور گفت: موضوع جلسه درباره نامه سازمان بازرسی کل کشور در خصوص غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها بود.

وی در ادامه افزود: از رییس جمهور دعوت شد در این جلسه حضور یابد، اما با حضور خانم جنیدی، معاون رییس جمهور جلسه برگزار شد.

او با بیان اینکه در این جلسه من، آقایان الویری، مسجد جامعی و شهردار و نمایندگان سازمان بازرسی حضور داشتیم، اظهار داشت: این موضوع از چند جهت بررسی و به این نتیجه رسیدیم که انتخابات قابل اجرا است و خانم جنیدی در نهایت اعلام کردند که انتخابات می‌تواند برگزار شود.

هاشمی در ادامه گفت: نمی گویم مجوز را از سازمان بازرسی گرفتیم. از آقای سراج می‌خواهم که بدانند به هیچ وجه قصد انجام خلف قانون را نداریم.

رییس شورای سهر تهران در ادامه افزود: موضوع شورای محله در ماده ۷ قانون اساسی آمده است.در ماده ۱۰۷ قانونی برای آن درنظر گرفته نشده اما تشکیل انجمن‌های این چنینی در قانون شورا ذکر شده است.

وی در ادامه با اشاره به مساله رویه تصریح کرد: اغلب قوانینی که درکشور نوشته می‌شود بر مبنای رویه‌های قبلی بوده و خود رویه اصل حقوقی است که می تواند در نظر گرفته شده و اجرای آن محکم‌تر از عدم اجرای آن است.

وی افزود: آقای حناچی گفتند شرایط تهران متفاوت از شهرهای دیگر است و معادل ۴ برابر شهرهای دیگر جمعیت دارد.

هاشمی ادامه داد: باید بتوانیم از شورایاری‌ها استفاده کنیم با این شرایط فعلی سیاسی کشور برگزاری این انتخابات باعث افتخار است. می‌تواند آبرویی برای کشور و تهران باشد که نشان دهد در این شرایط سخت نیز کشور را اداره می‌کنیم.

وی درباره هزینه‌های ۳۰ میلیاردی که برای این انتخابات مطرح شده است، گفت: هزینه را بعدا که انتخابات انجام شد عرض می‌کنم. ۶ میلیارد در قانون بودجه آمده است. شاید هزینه از ۶ میلیارد هم کمتر شود.

او در انتها در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا انتخابات در روز جمعه برگزار می‌شود یا خیر گفت: منفی بافی نکنید و انتخابات در روز جمعه برگزار می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند