به گزارش شبکه خبری امریکن، مایک پمپو در کنفرانس خبری در شهر السالوادور از پاسخ صریح در مورد تمدید معافیت ۹۰ روزه اجتناب کرد و هیچ سخنی در مورد پایان این معافیت ها و عدم تمدید آن توسط وزارت خارجه آمریکا بر زبان نیاورد.

براساس معافیت تحریمی وزارت خارجه آمریکا برخی از شرکای تجاری ایران می توانند به مدت ۹۰ روز بدون مواجه شدن با تحریم های ثانویه آمریکا به تبادلات تجاری خود با ایران ادامه دهند.

پمپئو در پاسخ به خبرنگاران گفت: وزارت خارجه آمریکا تصمیم خود در مورد تمدید معافیت ها را پس از اتمام مدت آنان در آخر این هفته اعلام می کند.

وی در مورد جزئیات این نوع شرکای تجاری اشاره ای نکرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت؛ یک شرکت چینی با عنوان "Zhuhai Zhengrong" به دلیل نقض تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران تحریم می شود.

پمپئو افزود: ما قبلاً هشدار داده بودیم که هر شرکت که خواهان نقض تحریم های آمریکا باشد را مورد تحریم قرار می دهیم.

تحریم شرکت دولتی Zhuhai Zhengrong چین در حالی توسط وزارت خارجه آمریکا اعلام می شود که مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن به تازگی آغاز شده است.

دولت جمهوری خواه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سال گذشته با خروج یکجانبه از توافق هسته ای (برجام) تحریم های خود علیه ایران را از سرگرفت اما در این میان بازگشت تحریم ها به شدت از طرف کشورهای اروپایی و چین رو به رو شد.

این شرکت یک شرکت چینی مستقر در پکن است که مخصوص خرید نفت خام از ایران است، این شرکت پیش از این نیز در سال ۲۰۱۲ توسط دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به دلیل تبادل تجارت با ایران مورد تحریم قرار گرفته بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند