به گزارش روزنامه بیلد آلمان آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور، پس از لرزش‌های اخیرش که از لنز دوربین‌های خبرنگاران مخفی نماند، حالا به یک مرخصی یک ماهه رفته و این موضوع نگرانی‌هایی را در مورد سلامت جسمانی او در میان مردم ایجاد کرده است.

بنابر اعلام رسانه‌های آلمان، انتظار می‌رود مرکل تمام این مدت را در منطقه آلپ سپری کند. گفته می‌شود او کتاب «زن لرزان یا تاریخ اعصاب من» به نوشته سیری هوستوت، نویسنده آمریکایی، را در این سفر با خود برده است. این کتاب یک زندگی‌نامه از توصیف مبارزه نویسنده با اختلال عصبی است که به آن مبتلا شده بود.

مرکل که تا چند روز دیگر تولد ۶۵ سالگیش را جشن می‌گیرد، از سال ۲۰۰۵ یعنی نزدیک به ۱۴ سال است قدرت را در آلمان در دست دارد. از اواسط ژوئن سال جاری میلادی، صدراعظم آلمان با مشکل رعشه روبرو شده است. نخستین بار در دیدار با «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور جدید اوکراین بود که تمام بدن مرکل به شدت شروع به لرزیدن کرد. مقامات دفتر او اعلام کردند این حالت به دلیل گرمای هوا و کم‌آبی و به تبع آن تشنگی بوده و پس از نوشیدن آب، مشکل مرکل رفع شده است. اما حدود یک هفته بعد، حین دیدار با «فرانک والتر اشتاین مایر»، رئیس‌جمهور آلمان، بار دیگر مرکل دچار لرزش‌های شدید شد. این بار مقامات دفتر او «دلایل روانشناختی» را دلیل اصلی این اتفاق عنوان کردند.

سومین رعشه و لزرش شدید مرکل در مراسم استقبال از نخست‌وزیر فنلاند روی داد. پس از این رویداد، او وضع سلامتی خود را خوب توصیف کرد و اعلام کرد جای هیچ نگرانی وجود ندارد. با این حال، پس از سومین لرزش، مرکل در مراسم‌های رسمی نشسته حضور می‌یابد، حرکتی که برخی از پروتکل‌های مربوط به مراسمی از این دست را نقض می‌کند.

در حاشیه نشست گروه ۲۰، ماه گذشته، نیز مرکل رفتاری غیرطبیعی از خود نشان داد که لنز دوربین‌ها آن را ثبت کرد. او پس از تنظیم ساعت با پوتین، به سمت مخالف صندلی خود حرکت کرد که با اشاره رئیس‌جمهور روسیه برگشت و راه درست به سوی آن طرف میز را پیدا کرد.

روزنامه بیلد آلمان چند روز پیش گزارش داد مرکل از زمان اولین لرزش خود تحت آزمایش‌های گسترده پزشکی قرار گرفته است. این موضوع نگرانی‌هایی را در خصوص وضعیت سلامتی او مطرح کرده و بحث‌های درون حزبی درباره کناره گیری زودتر از موعد صدراعظم را تشدید کرده است. پیش از این قرار بود طبق قانون صدراعظم آلمان تا زمان انتخابات ۲۰۲۱ در این سمت باقی بماند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند